Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stop nierównemu traktowaniu kobiet w sporcie!

Uwagi na marginesie sprawy dyskryminacji kobiet w Polsce w związku z różnicą wieku emerytalnego.

Śledząc informacje medialne dotyczące rzekomej dyskryminacji kobiet w Polsce w związku z różnicą wieku emerytalnego, jakiej to dopatrują się unijni komisarze, mam pewne przemyślenia, o których należałoby niezwłocznie poinformować Komisję Europejską.

Spostrzeżenia moje dotyczą jawnej dyskryminacji kobiet na odbywających się mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Otóż, skoro rekord świata w skoku o tyczce należy do Serhieja Bubki i wynosi 6 m i 14 cm, to jakże jawną dyskryminacją kobiet jest to, że wysokość, jaką mają do przeskoczenia kobiety, jest na poziomie znacznie niższym niż 5 m i 6 cm (to rekord świata Jeleny Isinbajewy).

Nierówne traktowanie kobiet podczas zawodów skoku o tyczce to tylko jeden wielu z przykładów nierównego traktowania kobiet na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. A co z biegami, rzutami i całą resztą dyscyplin sportowych?

To, co piszę, to oczywiście ironiczne spojrzenie na totalny zanik logicznego myślenia wśród wysokich komisarzy Unijnych. Jest wiele pomysłów na reformowanie otaczającej nas rzeczywistości, w tym UE. Wydaje mi się, że trzeba po prostu zacząć logicznie myśleć, a okaże się, że w wielu sprawach nie będzie żadnych, nawet najmniejszych problemów. Problemu nie byłoby również z „aferą" o wieku emerytalnym w Polsce, gdyby komisarze Unijni po prostu zaczęli logicznie myśleć, czego im z całego serca życzę.

Dezydery

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Ale mężczyźni żyją króce
  11.08.2017 08:18
  Panie redaktorze logicznie myśląc to kobiety średnio żyją znacznie dłużej od mężczyzn tak więc to mężczyźni powinno przechodzić wcześniej na emeryturę bo krócej żyją i krócej pobierają świadczenia. A tak wychodzi (tylko do zobrazowanie) że przykładowo kobieta pracuje 40 lat a emeryturę pobiera 20, mężczyzna pracuje 45 a że żyje 5 lat krócej to emeryturę pobiera tylko 10 lat. Panie redaktorze jak to Pan napisał wystarczy logicznie myśleć. PS - jestem za równym wiekiem mężczyzn i kobiet.
 • Gość
  11.08.2017 09:59
  Najbardziej dyskryminujące jest dopuszczenie do zawodów kobiecych mężczyzn, po tzw. zamianie płci, jak to ma miejsce w niektórych sportach ostatnio, np. bieganiu. Taki mężczyzna, który stał się "kobietą" wedle własnej deklaracji, wygrywa potem wszystkie zawody, i na nic zdają się genderowo niepoprawne protesty zawodniczek.
  doceń 5
 • GośćAdam
  11.08.2017 15:19
  No, logika. Mężczyzna przebiegł maraton w szybszym tempie - więcej zarobił, więcej oddał podatków, więc może wcześniej odpoczywać i czekać aż dobiegnie kobieta. Wtedy emerytury będą równe.
  doceń 1
 • Gość
  27.08.2017 23:03
  Gdyby inżynier zbudował most, wcześniej nie dokonując stosownych obliczeń czyli nie posługując się precyzyjnie rozumem, i ten most zawaliłby się, to poszedłby siedzieć na długie lata, komisarz UE może za duże pieniądze ględzić, naigrawając się ze zdrowego rozsądku i nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Od samych społeczeństw zależy czy pozwolą z siebie kpić czy nie. Być w Europie potrzebna jest jakaś nowa wiosna ludów, aby wypędzić z urzędów to bezrozumnie bełkoczące tałatajstwo.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama