Nowy numer 47/2019 Archiwum

Irlandia: Polak uratował rodzinę z tonącego auta

Media na Zielonej Wyspie okrzyknęły Piotra Smoleńskiego bohaterem.

Sytuacja miała miejsce w Cork. Samochód z kobietą i dwójka jej dzieci stoczył się do rzeki po tym, jak kobieta zwolniła hamulec ręczny. Zaalarmowany krzykami dochodzącymi z tonącego samochodu na nabrzeże przybiegł ojciec dzieci i wskoczył do wody, ale nie był w stanie pomóc swojej rodzinie.

W tym momencie drogą przejeżdżał 35-letni Polak - Piotr Smoleński. Pochodzi z Ciechanowa, tam się urodził i wychował, a 12 lat temu wyjechał do Irlandii.

Gdy zauważył tonący samochód, natychmiast się zatrzymał i wskoczył do wody.  Wszyscy w samochodzie płakali, matka wzywała pomocy, a dzieci drapały od środka szybę. Piotrowi Smoleńskiemu po kolei udało  się wydobyć z auta i dotransportować na brzeg dwójkę dzieci i ich matkę.

O bohaterskim zachowaniu Polaka poinformowały irlandzkie media, a na gruncie polskim portal "Aleteia". Sam jednak podkreśla, że nie jest żadnym bohaterem, tylko zwykłym człowiekiem, który znalazł się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze i zareagował po ludzku.

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji