GN 49/2019 Archiwum

Koniec cienkiej czerwonej linii

Patrząc na ostatnie wydarzenia w Wielkiej Brytanii na myśl przychodzi tytuł filmu „Londyn w ogniu”.

Ostatnie wydarzenia w Londynie pokazują, że źle się dzieje nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Europie. Władze do znudzenia będą powtarzać: „incydent”, „trzeba zachować spokój”, „potępiamy” i „współczujemy”, a na ulicach coraz więcej wojska i policji. Władze zwołują kolejne sztaby kryzysowe, a sytuacja się nie zmienia. Nieważne, czy się jest w Unii Europejskiej czy nie, nasi niektórzy sąsiedzi zmieniają się po prostu w państwa policyjne.

Sytuacja już dawno wymknęła się spod kontroli z powodu poprawności politycznej, pseudotolerancji i zeświecczenia społeczeństwa. Wszystko liberalne, rozmiękczone i rozmyte.

Tragiczne jest to, że prawdopodobnie napastnik, który wjechał w ludzi, kierował się chęcią zemsty, krzyczał: „zabiję wszystkich muzułmanów”. Linia została przekroczona. Weszliśmy w nową fazę, która może okazać się nie do zatrzymania. Skoro państwo nic nie robi, zamachy nie ustają, to trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Frustracja rośnie, a spirala nienawiści zacznie się nakręcać.

Nie trzeba być psychologiem, socjologiem, by widzieć, że ludzie mają zwyczajnie dość i żyją w strachu, a politycy już dawno przestali słuchać obywateli.

Pozostaje nam modlitwa za ofiary i nawrócenie napastników, także tych przyszłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos

Zobacz także

 • Gość
  19.06.2017 08:41
  Z punktu widzenia państwa Polskiego, kryzys i dalsze osłabianie europy zachodniej jest nam na rękę, już teraz nasze władze są chwalone przez zwykłych Europejczyków za postawę wobec europy i uchodźców. Gorzej, że wszystko co się dzieje na zachodzie prawdopodobnie doprowadzi do wojny a nasze WOT jeszcze nie gotowe.
 • Gość
  19.06.2017 14:48
  A kto nakręca tą spiralę nienawiści jak nie politycy, którzy próbują zabijać polityczny kapitał na ludzkim strachu?
 • /watch?v=heAVSXmeYkw
  19.06.2017 18:23
  100% racji pani Małgorzato!!!
  doceń 3
 • Anna Panna
  20.06.2017 23:15
  Rzeczywiście, dobrze Autorce wyszedł ten artykuł.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji