Nowy numer 28/2020 Archiwum

Messi bierze ślub

Jeden z najlepszych piłkarzy świata Lionel Messi ogłosił, że 30 czerwca poślubi swą długoletnią partnerkę życiową Antonellę Roccuzzo.

Uroczystość odbędzie się w katedrze w argentyńskim Rosario, rodzinnym mieście obojga. Udział w ceremonii zapowiedzieli także koledzy Messiego z FC Barcelona.

Piłkarz w czerwcu skończył 30 lat. Jego partnerka jest o rok młodsza. Znają się od dzieciństwa, a w nieformalnym związku są od 2009 r.  Mają dwójkę synów, urodzonego w 2012 r.  Thiago oraz w 2015 r. Mateo.

« 1 »

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się