Nowy numer 49/2019 Archiwum

Ks. Sowa radził zniszczyć "Gazetę Polską"

TVP Info ujawniło nagrania z rozmów środowiska PO w restauracji "Sowa i Przyjaciele" w 2014 r. Podczas jednej z nich ks. Kazimierz Sowa radzi biznesmenowi Jerzemu Mazgajowi, by nie polemizował, ale zniszczył "Gazetę Polską", zarzucającą mu peerelowski rodowód.

Cytujemy zapis rozmowy za tvp.info:

Ks. Kazimierz Sowa: Kopyta jadłeś w Baku?

Jerzy Mazgaj: Byłem, ale w Baku, to byłem, teraz napisała, że byłem w towarzystwie przyjaciół polsko-radzieckich, cały czas mi to pisze k**** ten, no. "Gazeta Polska", dzisiaj też podali, że prawdą jest to, co powiedział Jarosław Kaczyński, że biznesmeni maja korzenie w PRL-u, taki … Maske(?) (…) był w TPPR, a ja rzeczywiście założyłem koło TPPR-u. (…) Jak to powiedzieć, gadać z tymi ch*****.

I byłem w Baku dwa razy. 

Ks. Kazimierz Sowa: Jurek, nie polemizować … zniszczyć, naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz … żadnych (…).

Ks. Sowa rozprawia też o kulisach politycznych nominacji w gospodarce. Zapowiada, że Aleksander Grad zostanie prezesem Tauronu. Mówi o przejściu Ryszarda Petru do władz PKP. Używa wulgaryzmów. Udziela też rad, dotyczących strategii medialnych. Mówi:

- Ale słuchaj, coś, jakąś małą nadzieję, tzw. wątpiącemu elektoratowi puścić. Musi być. Ludzie, jak nie dostają sygnału, to czują się zrezygnowani. Zobacz, każdy skok w sondażach następował po jakimś pozytywnym sygnale ze sportu.

W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć także b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński i b. szef BOR gen. Marian Janicki.

Przeczytaj komentarz ks. Sowy do ujawnienia nagrań: Ks. Sowa komentuje swoje nagranie z "Sowy i Przyjaciół" i nasz komentarz w tej sprawie: Ks. Sowa u Sowy.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  09.06.2017 13:33
  A już miałam pisać, że przynajmniej ks. nie przeklina, jak wszyscy, ale posłuchałam nagrań :(
  doceń 15
 • Gość
  09.06.2017 13:38
  Czy naprawdę ks. Sowa musi politykować? Dlaczego nie mógłby swoich umiejętności przetestować gdzieś na małej parafii w swojej diecezji?
  doceń 13
 • Gostek
  09.06.2017 14:53
  Ja to się dziwię, że wszyscy tu się dziwią. Nie podoba mi się język Księdza Sowy. Postać też w sumie nieciekawa, no bo chyba dawno już nie jest duszpasterzem, a robi nie wiadomo co. Ale oburzać się, że mówi co mówi? Że to polityka? Heh, księża nie takie rzeczy wygadują. I to na kazaniach. Dziwię się też, że i redaktorzy Gościa i ich czytelnicy widzą coś nagannego w radzie, żeby zniszczyć Gazetę Polską. Nie wiem, czy jej dziennnikarze kłamali czy nie. Ale jeśli kłamali - a o tym ksiądz Sowa jest zdaje się przekonany - to jest to odpowiedzić adekwatna. Mam prawo bronić się przed krzywdą. A jak wychodzi się na rzeczowej polemice z mediami - wiadomo. Nie ma szans. Najbardziej jednak dziwię się, że redaktorzy Gościa (w którym zresztą ks. Sowa zaczynał swoją karierę) w ogóle zajmują się takimi tematami. Besztać człowieka i to opierając się na podsłuchanej rozmowie? Obrzydliwe. Skoro takimi tematami się zajmujecie, w czym jesteście od ks Sowy lepsi? Skoro nie przeszkadza wam, że korzystacie ze świństwa, jakie ktoś drugiemu zrobił ( o przestępstwie nie mówiąc) to jakie świadectwo sobie wystawiacie? Że inni się tym ekscytują? Właśnie trzeba było pokazać tym innym, że się do rynsztoka nie zniżacie...
  doceń 15
 • ondyn
  14.11.2018 18:33
  Paskudna persona
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama