Nowy numer 25/2018 Archiwum

Atak na mordercę świerków

Wariacka kampania wokół ministra środowiska mogła zainspirować kogoś pokroju Ryszarda Cyby.

Ktoś włamał się na posesję ministra Jana Szyszki w Tucznie. Intruzi ponacinali rosnące tam świerki, wybili szyby, zniszczyli wiszące w domu trofea myśliwskie i podrzucili tam zakrwawioną siekierę. Oczekuję, że organizacje ekologiczne, które ostatnio tak bardzo interesowały się ministrem środowiska potępią ten atak.

W przypadku prób zastraszania zawsze wątpliwe jest to, czy sprawcy działają spontanicznie. Decyzje ministra środowiska dotyczą różnych dziedzin, choćby energetyki, a więc dużego i bardzo specyficznego biznesu. Mogło być zatem tak, że włamywacze nie byli fanatycznymi ekologami, tylko fachowcami. Mogli też nie lubić ministra z wielu innych powodów – ustalenie motywu to zadanie dla policji. Wspomniałem jednak o ekologach, bo to oni rozkręcili wokół Jana Szyszki kompletną histerię, robiąc z niego mordercę wiewiórek, który ma na rękach krew niewinnych świerków z Puszczy Białowieskiej. Wyskoki zielonych na ogół po prostu utrudniają życie (jak pomysł zwężania ulic w mieście, żeby do centrum wjeżdżało mniej samochodów), albo kosztują (jak przymusowa wymiana żarówek na 10 razy droższe), ale niekiedy mogą być naprawdę groźne. Wariacka kampania wokół ministra środowiska zalicza się do tej trzeciej kategorii. Mogła zainspirować kogoś pokroju Ryszarda Cyby, który kilka lat temu zamordował człowieka w biurze poselskim.

Ufam, że ekolodzy potraktują zdarzenie z Tuczna serio. Jeśli nie mają nic na sumieniu, to odcięcie się od ataku na prywatną posesję nie powinno być dla nich problemem.

 

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  26.04.2017 09:23
  Policja potwierdziła, że rzeczywiście rok temu doszło do włamania, ale reszta faktów podawanych przez Radio Maryja się nie zgadza. – Wybito jedną małą szybkę, o którą zranił się sprawca. Stąd ślady krwi. Sprawcę, miejscowego bezdomnego, zatrzymano, a mienie w postaci poroża jelenia odzyskano – mówiła w Polsat News Budzyń.

  Policja dementuje także plotki, by w poniedziałek na miejscu również znaleziono zakrwawioną siekierę.
  doceń 12
 • Eugeniusz_Pomorze_
  26.04.2017 17:47
  Panowie/Panie Gość 9:23 i Gość 14:43 Dokładniej czytajcie internetowe portale. Polsat skąpo przedstawia fakty, a Newsweek to tak naprawdę Newsfejk..., on sam tworzy wiadomości...
 • oj.Mateusz
  28.04.2017 09:19
  Szyszko? Mozna pisac o nim,albo zle albo wcale. Jedyny atut ktory posiada to znajpmosc z oj.Rydzykiem.
 • Gość
  04.05.2017 13:17
  Każdy ma prawo komentować działania ministrów, w tym wypadku działania dotyczące Puszczy Białowieskiej, drzew wycinanych masowo pod markety i inne inwestycje oraz bażantów.
  Panu Redaktorowi działania ministra środowiska się podobają, a argumenty oponentów ocenia jako "kompletną histerię" i "wariacką kampanię", ALE sugerowanie jakiejś zbiorowej odpowiedzialności za krytyczne słowa (tylko milczeć można, tak?) i porównywanie chuligańskiego wybryku ze strzelaniem w biurze poselskim jest co najmniej ze strony Pana niesmaczne.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji