Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koncert Debiuty 2017 - transmisja na żywo 23 kwietnia o 17.00

Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny - mówi w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, zapowiadając nową formułę 7. edycję Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy. Celem wydarzenia jest promocja i wsparcie młodych muzyków sceny chrześcijańskiej.

Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, którego 7. edycja odbędzie się w niedzielę 23  kwietnia w Warszawie, dedykowany jest młodym artystom chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, to ważne wsparcie zarówno dla wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej, jak i dla bardziej doświadczonych. Wśród nagród jest m.in. nagranie płyty i udział w znaczących festiwalach muzycznych.

- Z rynku lokalnego wydobywamy zespoły „na zewnątrz”, to dla nich duża szansa, by zaistnieć na rynku muzycznym – mówi Guzek, podkreślając, że uczestnicy koncertu nie są amatorami, ale posiadają wykształcenie muzyczne, a często także doświadczenie współtworzenia wielu formacji muzycznych.

Koncert Debiuty łączy w sobie elementy festiwalu i muzycznego talent-show.

„Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny” - podkreśla Guzek. 

Patronka Koncertu Debiuty, Monika Brzoza, to ewangelizatorka i m.in. założycielka portalu jezus.waw.pl, która w 2010 r. zmarła na raka w wieku 37 lat po półtorarocznej walce z chorobą.

Dotychczasowymi laureatami koncertu debiuty są m.in. Magda Frączek z zespołem Love Story, Plan B i Mocni w Wierze. Podczas tegorocznego koncertu odbędzie się premiera albumu ubiegłorocznych zwycięzców – zespołu Muode Koty. 

7. Edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia, w warszawskiej klubokawiarni Docelowo. 

Link do transmisji: www.dobremedia.org 

Oto program wydarzenia:

17.00 – rozpoczęcie
17.15 – występ zespołu PLAY AND PRAY
17.45 – występ zespołu TOMEK JASIŃSKI MUSIC
18.15 – występ zespołu ROCK AND FIRE
18.45 – występ laureata Koncertu Debiuty 2016 – zespół MUODE KOTY (Premiera płyty IMPULS)
19.30 – ogłoszenie wyników i zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama