Nowy numer 25/2018 Archiwum

Różność łotrów

Zbawieni to nie ci, którzy byli lepsi od potępionych, tylko ci, którzy żałowali, że nie są lepsi.

* * * * *

Szlaban na jagnię

W Wielkim Tygodniu we Włoszech ruszyła akcja pod hasłem „W Wielkanoc wybierz życie”. Nie, nie chodziło o zmartwychwstanie i życie wieczne. Nie chodziło też o życie dzieci, bo te we Włoszech można zabijać bez większych problemów i to w społeczeństwie nie budzi oporów. Kampania była dziełem Włoskiej Ligi na rzecz Obrony Zwierząt i Środowiska, a chodziło w niej o odstąpienie od zjadania jagnięciny i zastąpienie jej potrawami wegetariańskimi. Jagnięcina jest we Włoszech bardzo popularna, szczególnie na Wielkanoc. Liga w ramach kampanii opublikowała filmik, którego bohaterem jest Silvio Berlusconi. Jest tam informacja, że były premier „uratował” (wykupił) pięć jagniąt przeznaczonych do rzeźni. Na filmie widać byłego premiera z „narzeczoną”, którzy przytulają zwierzęta i karmią je butelką. Do kampanii przyłączyła się też przewodnicząca Izby Deputowanych Laura Boldrini, która przyprowadziła dwie owieczki, wcześniej przez siebie „adoptowane”. Piękna postawa. W Italii ma długie tradycje – ktoś tam kiedyś do senatu przyprowadził konia. A przy okazji: kiedy ruszy kampania na rzecz nowego tłumaczenia Ewangelii, wedle którego Jezus jadł tylko baranki sojowe?

Antykobiecość

Ponoć „blisko 70 organizacji kobiecych przystąpiło do Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem”, a jest to jakoby odpowiedź na „antykobiecą” politykę rządu. Antykobiecość ma polegać, oczywiście, na tym, że rząd jakoby coraz bardziej utrudnia kobietom zabijanie ich własnych dzieci. Czyli na prodziecięcości. Oby tak było naprawdę.

« 1 2 »
oceń artykuł
 • Ewa
  20.04.2017 20:17
  Piekne i zwiezle wyjasnienie Bozego MIlosierdzia. No i jak zwykle swietny jezyk Autora.
  doceń 10
 • Gość
  20.04.2017 22:37
  A ciekawe ile tam można dostać latek za propozycje wykupienia nienarodzonego z kliniki aborcyjnej?
  doceń 3
 • Cudzoziemka
  21.04.2017 19:55
  Dziekuje, Panie Franciszku, za ten komentarz!
  doceń 3
 • JAWA25
  26.04.2017 23:49
  "drugi zbój wiszący obok Jezusa robił podobne rzeczy jak ten pierwszy"
  skąd redaktor to wie?
  "fajnych, milusich zapewnień" "przegiął" "guzik" "przekonanie Boga, że jestem fajny"
  co to za słownictwo?
  "Faustyna zanotowała słowa Jezusa"
  jedynym autoryzowanym zapisem słów Jezusa są tylko i wyłącznie cztery ewangelie https://mathetes-pl.blogspot.com/2016/01/czy-jezus-chrystus-chce-byc-krolem.html
  "Bóg nie może pomóc człowiekowi? A tak. Temu, który nie chce pomóc sobie" redaktor wie lepiej, też ma objawienia?
  a skoro wie lepiej to moze wyjasni czemu pozostali Ewangeliści piszą "ubliżali Jezusowi nawet obaj złoczyńcy"? (Mt 27,44 i Mk 15,32)
  "we Włoszech przewodnicząca Izby Deputowanych" co nam do tego?
  "kiedy ruszy kampania na rzecz nowego tłumaczenia Ewangelii" co to ma do sprawy? mowa była o o ochronie zwierząt
  "Ligi na rzecz Obrony Zwierząt" no tak, co za zgroza, trzeba powiadomić tę Ligę że redaktor przez nią spać nie może,, w końcu "obrona zwierząt" prowadzi do ich "uczłowieczania" co ongi redaktor odkrył
  doceń 28

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji