Nowy numer 39/2023 Archiwum

Boskie SPA

Katarzyna Olubińska, autorka bloga „Bóg w wielkim mieście”, wydała książkę, w której opowiada o nawróceniu swoim i kilkunastu znanych osób.

Kiedy jako młoda dziennikarka przyjechała do stolicy, świat wielkich mediów stał przed nią otworem i niemal natychmiast pochłonął ją swoim blichtrem. Nie zauważyła, że wraz ze zdobywaniem kolejnych szczebelków kariery zatracała własne serce. Była w SPA, kiedy przyszedł kryzys. Zawołała wtedy do Boga z głębi serca, a On natychmiast odpowiedział. Autorka poczytnego bloga „Bóg w wielkim mieście” wydała właśnie książkę pod tym samym tytułem. Opowiada w niej o nawróceniu swoim i kilkunastu znanych osób, które doświadczyły Bożej miłości. Wśród nich znajdziemy przedstawicieli świata sportu (Marcin Gortat), mediów (Krzysztof Skórzyński, Agnieszka Cegielska, Anna Kalczyńska-Maciejowska), aktorów (Sebastian Fabijański, Iza Miko, Maciej Musiał, Krystian Wieczorek), a nawet kulinariów (Wojciech Modest Amaro). Podczas gdy części z nich nawet nie podejrzewalibyśmy o głębszą więź z Panem Bogiem, okazuje się, że wszystkich bohaterów „Boga w wielkim mieście”, z jego autorką na czele, łączy Boża miłość, która sprawia, że od momentu jej doświadczenia nic już nie wygląda tak samo.

„Mój blog jest bardzo kobiecy. Starałam się, żeby od strony wizualnej był taki… ładny po prostu. Pastelowy, estetyczny, subtelny, świetlisty, jednocześnie nieprzekrzyczany w formie” – mówiła w rozmowie z Agatą Puścikowską (GN 19/2015) Katarzyna Olubińska. Patrząc na wydaną przez dziennikarkę książkę, widać, że wydawnictwu towarzyszyła podobna idea. „Bóg w wielkim mieście” to nie tylko wartościowa podróż do ludzkich historii ze Stwórcą w roli głównej, ale po prostu piękny gadżet, który doceni każdy wielbiciel estetyki.

Jak zwykle można by się przyczepić, że przecież Pan Bóg to nie tylko różowe filiżanki, pięknie zaaranżowane wnętrza czy zdjęcia różańca z filtrami rodem z Instagrama. To prawda. Ale dla niektórych ludzi, zwłaszcza tych pochłoniętych wielkomiejską karierą, taka forma głoszenia Ewangelii może być jedyną, która do nich w jakiś sposób trafia. A przecież „podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”, do czego autorka „Boga w wielkim mieście” skutecznie zachęca.

Magdalena Fijołek

Katarzyna Olubińska
Bóg w wielkim mieście
WAM
Kraków 2017
ss. 312   Katarzyna Olubińska Bóg w wielkim mieście WAM Kraków 2017 ss. 312

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast