Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trump odwiedzi papieża?

Rzecznik Watykanu Greg Burke powiedział we wtorek, że nie wpłynęła prośba o audiencję u papieża Franciszka dla prezydenta USA Donalda Trumpa. Tak odniósł się do doniesień prasowych o tym, że w czasie wizyty we Włoszech w maju Trump nie spotka się z papieżem.

"Jeśli chodzi o nas, to nie wpłynęła żadna prośba o audiencję" - oświadczył watykański rzecznik w rozmowie z dziennikarzami.

Dziennik "Financial Times" napisał we wtorek, że Trump, który przybędzie pod koniec maja na szczyt G7 w Taorminie na Sycylii, nie odwiedzi przy tej okazji Franciszka w Watykanie.

Gazeta zauważyła, że Trump byłby pierwszym prezydentem USA od czasów Franklina D. Roosevelta, który w trakcie swej oficjalnej, pierwszej wizyty we Włoszech nie spotka się z papieżem.

Według "FT" zarówno strona amerykańska, jak i watykańska podkreślają, że decyzji tej nie należy interpretować jako chęci uniknięcia spotkania dwóch przywódców, których dzieli spojrzenie na takie sprawy, jak klimat i migracja.

"Do spotkania dojdzie, ale prawdopodobnie nie tym razem" - twierdzi watykańskie źródło, cytowane w artykule "Financial Timesa".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze