Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nalegam!

Zapowiedział, że poznamy „po owocach”. A tu człowiek czeka i czeka, i jedynym owocem, jaki dostrzega, jest figa z makiem.

Co zrobić? Czekać dalej. Panie, Panowie, oto „krótki poradnik dla zniechęconych”.

Od kilku miesięcy we wspólnocie doświadczamy tego, że Bóg spełnia obietnice, które usłyszeliśmy przed kilku czy nawet kilkunastu laty. Bywały chwile, że chcieliśmy na drzwiach kościoła wywiesić klepsydrę z prośbą o „zdrowaśkę” za śp. Diakonię Modlitwy. Na spotkania przychodziła garstka. Nie było w nas żadnego żaru. „Wytrwajcie. Jezus nie miał więcej przyjaciół” – pocieszał nas o. Augustyn Pelanowski. Trudno było zaufać tym słowom.

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy cykl nauk na temat Bożych obietnic. W czasie pierwszej konferencji ks. Szymon Kiera mówił o El Emmunah – Bogu, który jest wierny swym obietnicom.

On już taki jest. To leży w Jego naturze. Jeśli mówi, że „ta choroba nie zmierza ku śmierci”, to znaczy, że ostatecznie zakończy się eksplozją życia. Nawet jeśli trup już śmierdzi, a wszystkie okoliczności przyrody krzyczą, że tym razem się pomylił.

Mamy siać, podlewać, „robić swoje”. Do Niego należy reszta. „Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost” (1 Kor 3,6).

Dziedzicami obietnic stajemy się przez wiarę i cierpliwość (Hbr 6,12).

Pierre-Marie Delfieux, założyciel Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, przypominał: „Twoja wytrwałość, choćby się miała stać natręctwem, zostanie wysłuchana. Właśnie dlatego, że nalegasz, Bóg wstanie i da ci to, czego ci potrzeba”.

Jeśli On coś obiecał, dotrzyma słowa. Bóg raczy wiedzieć kiedy.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  04.04.2017 13:16
  "Bóg raczy wiedzieć kiedy." dobre :)
  dziękuję za tekst :)
  doceń 13
 • Moria
  04.04.2017 16:21
  Panie Marcinie to się przyda panu i charyzmatykom innym. Dlaczego proroctwa się "nie spełniają". Odpowiada św. Jan od Krzyża "Droga na Górę Karmel" księga druga, rozdz. 19 i 20 http://www.voxdomini.com.pl/duch/mistyka/jk/dr-na2-3.htm#B19 http://www.voxdomini.com.pl/duch/mistyka/jk/dr-na2-3.htm#B20
  doceń 0
 • Gość
  04.04.2017 16:40
  Uśmiałam się.
  doceń 1
 • asla73
  04.04.2017 21:11
  On wskrzesi co umarłe w czasie najlepszym dla nas.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji