Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nasza nadzieja nie opiera się na ludzkich gwarancjach

- Nadzieja jest zakorzeniona w wierze, ponieważ opiera się na Słowie Boga - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie, Ojciec Święty nawiązał do postaci Abrahama, „naszego ojca w wierze”. 

Za św. Pawłem papież przypomniał, że Abraham „wbrew nadziei uwierzył nadziei”. TŁUMACZENIE: 
„Nasza nadzieja nie opiera się na rozumowaniu, prognozach i ludzkich gwarancjach. Przejawia się ona tam, gdzie nie ma już nadziei, gdzie nie ma niczego, w czym można by pokładać nadzieję, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Abrahama”. 

Ojciec Święty podkreślił, że wielka nadzieja jest zakorzeniona w wierze, i właśnie dlatego jest ona zdolna do wykroczenia poza wszelką nadzieję. Nie opiera się ona na naszym słowie, ale na Słowie Boga. TŁUMACZENIE: 
„To paradoks, a jednocześnie najmocniejszy, najwznioślejszy element naszej nadziei! Nadziei opartej na obietnicy, która z ludzkiego punktu widzenia wydaje się niepewna i niemożliwa do przewidzenia, ale której nie zabraknie nawet w obliczu śmierci, kiedy tym, który składa obietnicę jest Bóg zmartwychwstania i życia.” 

Franciszek pozdrowił także polskich pielgrzymów. „Uczmy się żyć nadzieją mocniejszą od śmierci i każdego zła, bo opartą na słowie Boga” - zachęcił Polaków.Na zakończenie papież zachęcił, by prosić Boga o łaskę trwania, będąc opartymi nie tyle na naszych zabezpieczeniach, na naszych zdolnościach, ile na nadziei wypływającej z obietnicy Boga. W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie uczestniczyło ok. 15 tys. wiernych z całego świata.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama