Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zwiastun najnowszego "Gościa"

 

Pokuta, Pokuta, Pokuta! [ks. Tomasz Jaklewicz]

Wizja piekła ukazana w Fatimie przypomina, że grzech ma tragiczne konsekwencje. W trzeciej tajemnicy fatimskiej mowa jest o aniele, który woła: „Pokuta, pokuta, pokuta!”. Aby zacząć pokutować, trzeba wpierw uznać prawdę o grzechu – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Renesans postu [Agata Puścikowska]

Przejedzony świat wybiera diety. Przejedzony świat chrześcijański wybiera post, który uzdrawia ducha i ciało. Różnica między postem i dietą dotyczy motywacji i odniesienia. Motywacja w poście jest religijna, odniesieniem jest Bóg, a nie człowiek – pisze Agata Puścikowska.

Szpital będzie miał się lepiej [rozmowa z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem]

„Głównym celem organizacji sieci jest zagwarantowanie, że szpital, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców na danym terenie, będzie istniał i będzie gotowy przyjąć pacjenta. Dzisiaj to niestety nie jest pewne, bo takie placówki muszą ciągle walczyć o środki finansowe z tymi, którzy „wybierają z ciasta rodzynki”, wykonując tylko bardzo opłacalne bądź mniej skomplikowane świadczenia”. O tym, kto zyska a kto straci na stworzeniu sieci szpitali, mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Czwarta tajemnica [Marcin Jakimowicz]

Dlaczego Bóg wybrał wioskę, która nosi imię ukochane córki Mahometa? Dlaczego Maryja jest jedyną kobietą wymienioną w Koranie z imienia? Messori ma rację: w tych sprawach nic nie jest przypadkowe – pisze Marcin Jakimowicz.

Wygrywa karnawał [Grażyna Myślińska]

W Wenecji wojnę postu z karnawałem zdecydowanie wygrywa karnawał. Biorą w nim udział ponad 3 mln osób. W popielcowych nabożeństwach we wszystkich czynnych jeszcze kościołach Wenecji uczestniczyło może 1000 wiernych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy