Nowy numer 21/2018 Archiwum

Genderowy „Playboy”

Nawet męsko-szowinistyczny magazyn ulega ideologii pomieszania płci.

Przed rokiem magazyn „Playboy” w swojej amerykańskiej edycji przestał zamieszczać zdjęcia roznegliżowanych pań. Władze czasopisma uznały wówczas, że oferta tego typu jest wszędzie, zwłaszcza w internecie, tak obfita, że konkurowanie z nią nie ma większego sensu. Po roku od tamtego czasu dyrektor kreatywny „Playboya” stwierdził, że był to błąd – i rozebrane zdjęcia wrócą.

Najciekawsza jest jednak inna zmiana – jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, na okładce w winiecie pisma nie będzie już podtytułu „Rozrywka dla mężczyzn”. Dlaczego? „Wraz z ewolucją ról genderowych w społeczeństwie, również i my będziemy się zmieniać” – wyjaśnił dyrektor.

Tak więc amerykański „Playboy” będzie dalej „rozrywką” dla facetów, tyle tylko, że niektórzy z nich przy „lekturze” będą mogli sobie wyobrażać, że są lesbijkami.

« 1 »

Zobacz także

 • Wojtek
  14.02.2017 15:45
  Czyli mam rozumieć że teraz będzie magazynem nie tylko dla heteroseksualistów ale i dla homoseksualistów, tak?
  doceń 0
 • Kosa
  15.02.2017 08:02
  Wojtku, a kto poza mężczyznami lubi oglądać gołe panie? Tylko lesbijki, prawda? Więc skoro taki magazyn jest nie tylko dla panów, to dla kogo jeszcze?
  doceń 2
 • gut
  17.02.2017 17:55
  ᐇDo - góry pochylnia...??ᐛ ;->
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama