Nowy numer 24/2021 Archiwum

Prolajfowe obietnice Trumpa

Czy 45. prezydent Stanów Zjednoczonych wywiąże się ze swoich obietnic wyborczych?

Na LifeSiteNews powstała lista sześciu obietnic wyborczych Donalda Trumpa, w których odnosi się do takich kwestii jak aborcja, chrześcijaństwo i małżeństwo. Zebrane wypowiedzi Trumpa brzmią obiecująco dla środowiska chrześcijańskiego, zwłaszcza w kwestii ochrony życia.

Oto zestawienie tych obietnic:

1. Trump obiecał mianować sędziów, którzy opowiadają się za życiem. W jednym z wywiadów, które odbyły się tuż przed finałem kampanii wyborczej, przyznał, że sam jest pro life i takich sędziów ma zamiar mianować.

2. Zamierza zaprzestać fundowania z rządowych pieniędzy największej aborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Szerokim echem odbił się skandal związany ze sprzedawaniem martwych ciał dzieci na części w celach naukowych. Donald Trump przyznał, że to oburzające i z pewnością będzie głosował za ucięciem funduszy.

3. Zapewnił katolików, że mogą mu ufać, jeśli chodzi o kwestię tradycyjnie rozumianego małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny.

4. Zapowiedział także, że za jego kadencji chrześcijańskie dziedzictwo Ameryki będzie cenione, chronione i bronione "tak jak nigdy do tej pory".

5. Trump zadeklarował, że zniesie "poprawkę Johnsona" (Johnson amendment), która zabrania przywódcom religijnym i charytatywnym wyrażania swoich poglądów politycznych pod groźbą utracenia przywilejów podatkowych. Donald Trump uważa, że w ten sposób "naszym kościołom odebrano prawo głosu".

6. Trump zniesie Obamacare. "Zlikwidujemy system, który daje rządowi kontrolę nad obywatelami, niebywałą kontrolę" - powiedział.

Środowisko pro life wiąże wiele nadziei z prezydenturą Donalda Trumpa. Czas pokaże, czy 45. prezydent USA wywiąże się ze swoich obietnic wyborczych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama