GN 28/2018 Archiwum

O. Szustak o homoseksualizmie

"Czy jest wrodzony?" i inne pytania.

[NV#071] Homoseksualizm (Q&A 09)
Langusta na palmie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Gość
  08.01.2017 12:39
  @vox clamantis
  Czy nie jesteś wobec ojca Szustaka zbyt surowy? Ojciec Święty przestrzega przed taką postawą. Kaznodzieja tylko powtarza znane poglądy, np. „Wzbudzanie nadziei w osobach o skłonnościach homoseksualnych, iż mogą przezwyciężyć swoje trudności i przekroczyć wyobcowanie społeczne, winno jednak być naznaczone wielkim realizmem. Nie można im dawać łudzących obietnic łatwego pokonania tego problemu, szczególnie wówczas, kiedy tendencje są realne i głębokie. Powtarzające się ciągle rozczarowanie do siebie może stawać się źródłem zniechęcenia i rezygnacji z wysiłku zmierzającego do panowania nad swoimi skłonnościami oraz do przezwyciężania tych tendencji.” (Józef Augustyn, Integracja seksualna” WAM|, Kraków, 2009, str. 147). Zrozum, że tym zboczeńcom, w odróżnieniu od normalnych ludzi, nadzieja przeszkadza w przezwyciężania ich tendencji. Zatem trzeba im ciągle przypominać kim są w oczach Boga i ludzi. Ojciec Adam pięknie to ujmuje dość łagodnie: to co czują to nieustanna zdrada. Uwolnijmy ojczyznę od zdrajców!
  doceń 2
 • DNA
  09.01.2017 13:25
  odnoszę wrażenie, ze vox clamantis@ nic z tego wykładu nie zrozumiał i promuje tutaj jakiś swój własny kościół psudo - katolicki, mieszając porządek świata i ducha.
  doceń 4
 • Kasia
  09.01.2017 22:06
  DNA też tak myślę o vox clamantis@, Ojcu Szustakowi szczerze dziękuję. Nikt nie mógłby mi lepiej podsumować tego, co od dawna czuję i myślę. Tak to należy przedstawiać młodym katolikom-dzieciom, które gubią się w świecie tak zwanej tolerancji wobec zachowań homoseksualnych. Argumenty jasno i rzeczowo przedstawione. Oczywiście z punktu widzenia wiary katolickiej. Dziękuję i promuję.
  doceń 1
 • Gość 2
  10.01.2017 15:07
  To co wydaje się proste i oczywiste, czasem takie nie jest. Dzięki vox clamantis można głębiej spojrzeć na człowieka homoseksualnego i na nasze błędy w myśleniu.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama