Nowy numer 09/2024 Archiwum

Nie zapominajmy o naszych braciach w Syrii

"Kolęda syryjskich i polskich rodzin" przypomina nam o tych, którzy nas potrzebują.

Mamy drugi dzień Świąt. Dla wielu z nas w polskich domach to czas radości, spokoju, ciepła. Nie słyszymy huku bomb, nie musimy się bać o własne życie. Nie martwimy się, czy będziemy mieć co jeść, a nawet może czujemy już przejedzenie. Nie martwimy się o bieżącą wodę. Naprawdę jesteśmy szczęściarzami. Na Bliskim Wschodzie jednak wciąż jest niespokojnie. W te Święta nie zamykajmy serc na naszych braci w Syrii.

Ostatnio słuchałam pozdrowień salezjańskiej młodzieży z Aleppo. Młodzi ludzie stali na zgliszczach budynków. Przejmujący obraz, ale oni wciąż mają nadzieją, że będą mogli żyć w pokoju. 

Polecam posłuchać "Kolędy syryjskich i polskich rodzin" w wyk. Violetty Brzezińskiej. Porusza serce.

Wiele polskich rodzin już zaangażowało się w program Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". Obejmują one długoterminową opieką rodziny syryjskie w Aleppo w Syrii i w Libanie. Sama z moimi przyjaciółmi jestem zaangażowana w program. Warto!

Każdy z nas może przyłączyć się do chóru pomagających. Nie bądźmy obojętni i nie zamykajmy serca na naszych braci.

« 1 »

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest świecką salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos