Nowy numer 24/2018 Archiwum

Maciej Maleńczuk zaatakował prolajfera

Obrońca życia został uderzony w twarz. Agresywny piosenkarz zachęcał do siłowego rozprawienia się z pikietą pro-life i chwali się tym na Facebooku.

Do niespotykanej sytuacji doszło w sobotę na krakowskim rynku. W południe odbywały się tam równolegle dwa niezależne zgromadzenia: pikieta obrońców życia (której organizatorem był Łukasz Konieczny) oraz demonstracja KOD, której jednym z uczestników był piosenkarz Maciej Maleńczuk. W pewnym momencie Maleńczuk podszedł do Koniecznego i zaatakował prolajfera - najpierw słownie, później fizycznie.

- Podszedł do mnie i zaczął krzyczeć, pytając co mamy wspólnego ze zgromadzeniem KOD, nie dając jednak szansy odpowiedzi. Chciałem zapytać skąd założenie, że musimy mieć jakiś związek z działaniami KOD? Kiedy organizowaliśmy naszą pikietę, nie wiedzieliśmy, że w tym samym czasie na Rynku pojawią się KODowcy. Maleńczuk nie chciał jednak rozmawiać, zniszczył jeden z naszych banerów i uderzył mnie w żuchwę. Jako że nieopodal stał patrol policji, poprosiłem o interwencję. Funkcjonariusze podeszli do Maleńczuka, zapytali czy chce się z nimi wybrać na komisariat, na co ten odpowiedział, że nie i uciekł. Policjanci stwierdzili, że mają go na oku, ale chwilę później - jak powiedzieli - "rozmył się w tłumie" - opowiada w rozmowie z Gosc.pl Łukasz Konieczny.

Co ciekawe, Maleńczuk swoim agresywnym zachowaniem pochwalił się na Facebooku, zachęcając do siłowego rozprawienia się z prolajferami:

 

 

 

 

 

Poszkodowany zamierza wytoczyć Maleńczukowi proces z oskarżenia prywatnego.

« 1 »

Zobacz także

 • joja
  19.12.2016 19:49
  prochy zrobiły swoje:(, a Kora mówiła, że można bez ograniczeń nawet, jak się jest pudelkiem:), a tu taka niespodzianka. Szkoda, a taki był amerykański!
  doceń 7
 • Gość
  19.12.2016 19:50
  Ten pan jeśli dobrze widać na załączonym zdjęciu ma na szyi odwrócony krzyż, więc jeśli takie coś nosi z premedytacją to znaczy że jest z "ciemnej strony mocy" i taki atak nie dziwi. Szatan szaleje, bo czas się mu kończy...
 • Katarzyna Uroda
  19.12.2016 22:46
  Panie Maleńczuk, nie pamięta pan tego, ale pan kiedyś też był płodem, zresztą jak każdy z nas...
  doceń 5
 • Majka
  20.12.2016 11:05
  Kultura Stanu Wojennego i UBeków

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama