Nowy numer 29/2020 Archiwum

Facebook zablokował katolicki fanpage

Facebook zablokował katolicki fanpage Strefa Chwały Festiwal. Społecznościowy portal był ostatnio ostro krytykowany za zapędy cenzorskie, ale miały one kontekst polityczny, a nie religijny.

Strona, która obserwowało około 5 tys. internautów, poświęcona była letniemu festiwalowi, w którego ubiegłorocznej edycji wzięło udział blisko 700 osób, w tym artyści plastycy, muzycy, dziennikarze, aktorzy, sportowcy, organizatorzy rożnych wydarzeń kulturalnych, liderzy wspólnot oraz wiele całych rodzin. Mowa była o rekolekcjach i szeroko rozumianej kulturze chrześcijańskiej.

Powodem zablokowania miało być naruszenie regulaminu, ale nie wiadomo, na czym miało ono polegać. Administrator strony Andrzej Dubiel jest zdumiony. Podkreśla, że nie było na niej treści politycznych, chyba, że za treść polityczną uznać link do tekstu opublikowanego na popularnym portalu, a mówiącego o nadaniu  prezydentowi Andrzejowi Dudzie honorowego obywatelstwa Starego Sącza - miasta, z którego wywodzi się rodzina prezydenta i w którym odbywa się Strefa Chwały Festiwal.

Na razie nie ma reakcji Facebooka na interwencję w sprawie zablokowania fanpage'a.

Facebook zablokował katolicki fanpage   U dołu widoczny link do tekstu o obywatelstwie honorowym Starego Sącza dla prezydenta Dudy

Aktualizacja: Facebook odblokował katolicki fanpage

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama