Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Agca nie był sam" w finale konkursu „Książka Historyczna Roku”

Zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" Andrzej Grajewski i prokurator IPN Michał Skwara napisali książkę o udziale komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II. Pozycja pt. "Agca nie był sam" trafiła do finału konkursu „Książka Historyczna Roku”.

Książka ta jest podsumowaniem śledztwa PIN w sprawie zamachu na Jana Pawła II. Ustalono w nim, że Ali Agca co najmniej od lipca 1980 r. pozostawał pod bezpośrednią opieką państwa bułgarskiego i korzystał z jego wsparcia finansowego i organizacyjnego w przygotowaniach do zamachu na życie papieża.

Więcej na ten temat: Agca nie był sam

Zapraszamy do udziału w internetowym głosowaniu w konkursie  „Książka Historyczna Roku”.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama