Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sądny dzień

Dostałem SMS-a: „Nienawidzę swego życia i najchętniej bym je sobie odebrał”. Maski opadły.

– Wiesz, ja bardzo lubię X. Ma genialne poczucie humoru. Zawsze jest uśmiechnięty, sypie kawałami jak z rękawa – opowiadał mi znajomy kapłan. Odezwała się moja komórka. Dostałem SMS-a. Od wspomnianego w rozmowie „X”. Napisał mi: „Nienawidzę swego życia i najchętniej bym je sobie odebrał”.

Nie pokazałem tego SMS-a znajomemu księdzu. Nie chciałem mu psuć humoru. Ale po raz kolejny pomyślałem: „Jesteśmy mistrzami świata w zakładaniu masek”. Jak jest? Fajnie…

Dziś X żyje inaczej. Oddycha pełną piersią. Jest świadkiem Boga, który odbudowuje ruiny.

Bóg zawsze, zanim wypowie słowo „sprawiedliwość”, przychodzi z miłosierdziem. Taki ma gest. Dla nas zbawienny. Daje nam szansę.

20 listopada kończy się Rok Miłosierdzia – proroczy znak Pana, który dał swemu Kościołowi czas na przylgnięcie do swego serca. A potem? Wszystkim, którzy pomstują na ten świat i czekają na sąd Boży nad bezbożnikami, Bóg przypomina: „Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego” (1 P 4,17). Od nas. Najpierw oczyści nas...

Gdy jechaliśmy na wakacyjne rekolekcje z siostrzaną wspólnotą z chorzowskiej parafii św. Jadwigi, nawet przez myśl nam nie przyszło, że Bóg doprowadzi nas do tak ogromnej pokuty, że wylejemy strumienie łez, a następnego dnia będziemy sobie nawzajem… umywali nogi (fizycznie, nie w znaczeniu metaforycznym!). On najpierw zrównał nas z ziemią, wyciął najwyższe cedry, najbardziej owocujące gałęzie winnego krzewu, by zaraz potem odbudować i ogłosić nagły wzrost, przyspieszenie, odwrócenie biegu rzeczy.

Bóg nie pozwoli na zamiatanie śmieci pod dywan. Oczyści swój Kościół. Gdy w Głosie na Pustyni dokonało się przed trzema miesiącami duchowe poruszenie, a Bóg zaczął manifestować swą obecność w widoczny sposób, ludzie zareagowali… wejściem w pokutę.  – To całkowicie normalne – opowiada Mariusz Orczykowski, franciszkanin. – Duch Święty przekonuje o grzechu i sądzie. Spotykając Świętego widzisz, w jakim miejscu jesteś i pokornie prosisz o to, by Bóg cię oczyścił. Gdy nastąpiło duchowe poruszenie we wspólnocie, ludzie zareagowali tym, że… przyszli do spowiedzi. W wielkiej liczbie. Nawet nasze nauczania dotyczyły pokuty. To całkowicie naturalne! Świętość Pana nas onieśmiela, rodzi bojaźń, rzuca na kolana, sprawia, że nie czujemy się na tyle godni, by podnieść twarz i spojrzeć Mu w oczy.

Maski spadają.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  04.10.2016 13:47
  Amen
  doceń 1
 • gut
  04.10.2016 20:12
  Pana teksty - to po prostu ᐖSamo W Sobie Miłosierdzie!ᐛ ʕ•ᴥ•ʔ Przejmująca treść SMS-a, przyznam, że na mnie także ogromne wrażenie zrobiło świadectwo Chłopaków z WZN jakie przeczytałem na portalu Gosc.pl - świdnica, czy portalu Onet.pl. Cytat z gosc.pl swidinca: – [ Świadczymy o Jezusie, który wyrwał nas ze śmierci do życia i to całkiem dosłownie – mówią chłopcy z grupy „Wyrwani z niewoli”.] – [ Takie świadectwo przekonuje tłumy młodych ludzi, którzy czasem z przymusu, czasem z obojętnością, przychodzą na rekolekcje szkolne. – Kiedy na katechezie czy w kościele mówię o Bożej miłości, młodzież nierzadko myśli „on musi tak mówić” – wyjaśnia ks. Łukasz Bankowski. ] Cytat z onet.pl muzyka: Jak podchodziłeś do Adwentu i Bożego Narodzenia przed nawróceniem? – [ Adwent nie istniał, nie zastanawiałem się nad tym. Nie utożsamiałem tego z wiarą. Same święta, to raczej choinka, a potem mogłem sobie popić z kolegami – mówi Piotrek.]... [ Zalewski pochodzi z rodziny katolickiej, więc wydawać by się mogło, że z Bogiem powinien złapać kontakt instynktownie od razu. Było zgoła inaczej...] W ogóle nie mogę uwierzyć, że oni są nawróceni, że są innymi ludźmi i tak otwarcie i zdecydowanie dzielą się swoim przesłaniem, kiedy wiadomo z jakiego ᐖświata zostali wyrwani.ᐛ Po prostu - CUD.★ ^̮^ ██ Po mojej długiej przerwie - moją przygodę z Portalem Gosc.pl uważam, ze nowo - rozpoczętą!!!! :-))) / Przejeżdżałem przez Katowice. / ██ ;-))) ▼Coś na uszy▼: ▶ZETAIGREKA aka HERES / WYRWANI Z NIEWOLI - KU WOLNOŚCI... link: https://www.youtube.com/watch?v=YgNuUS9qIak ▶HERES / WYRWANI Z NIEWOLI - DIABELSKA PROPAGANDA link: https://www.youtube.com/watch?v=XUCPY09nqfg ▶Sarah Connor - Living To Love You - live [ RTL II ] link: https://www.youtube.com/watch?v=mY--mk1SzcE ▶Sarah Connor & Marc Terenzi - Just One Last Dance(live) link: https://www.youtube.com/watch?v=aZHrx8gnTWI
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji