Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papież i siostry

Papież Franciszek powiedział, że laicyzm nie może prowadzić do rezygnacji z posługi zakonnic w szpitalach. W czasie spotkania z delegacją zgromadzenia sióstr szpitalnych miłosierdzia mówił, że Kościół za swój obowiązek uważa okazywanie bliskości cierpiącym.

"Niekiedy w naszych czasach kultura laicka zmierza do usunięcia ze szpitali wszelkich odniesień religijnych, począwszy od obecności samych sióstr" - stwierdził papież podczas sobotniej audiencji dla zakonnic.

Gdy ma to miejsce, dodał, towarzyszy temu nierzadko "bolesny brak człowieczeństwa; naprawdę rażący w miejscach cierpienia".

"Nie ustawajcie w tym, by być przyjaciółkami, siostrami i matkami chorych" - prosił Franciszek. Podkreślił : "W obliczu kruchości z powodu choroby nie mogą istnieć różnice stanu społecznego, rasy, języka i kultury; wszyscy stajemy się słabi i musimy zdać się na innych".

"Na łóżku szpitalnym leży zawsze Jezus, obecny w każdej osobie, która cierpi i to on prosi o pomoc każdą z was" - powiedział papież zwracając się do zakonnic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama