Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zamordowano dwóch księży

Zwłoki dwóch zastrzelonych księży znaleziono w poniedziałek czasu lokalnego w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku. Do 14 wzrosła tym samym liczba chrześcijańskich duchownych zamordowanych w tym kraju od 2012 roku.

Dwaj księża zostali uprowadzeni w niedzielę z jednego z kościołów w Poza Rica w stanie Veracruz - poinformował we wtorek ojciec Jose Albeto Guerrero, rzecznik kościoła w Teziutlan w stanie Puebla w środkowym Meksyku, skąd pochodziły ofiary.

Napastnicy "porwali siłą dwóch księży oraz kościelnego" - powiedział agencji AFP ojciec Guerrero.

Kościelnemu udało się uciec, ale księża zostali zastrzeleni. Ich zwłoki znaleziono przy drodze w Papantli, niedaleko miejsca, skąd ich uprowadzono.

Konferencja episkopatu Meksyku wyraziła "ubolewanie i oburzenie z powodu przemocy" wobec duchownych w państwie, które jest drugim po Brazylii krajem z największą liczbą katolików. Meksykańscy hierarchowie wyrazili nadzieję, że władze "wyjaśnią tę tragedię i postawią winnych przed obliczem wymiaru sprawiedliwości".

Władze sądowe stanu Veracruz poinformowały, że zidentyfikowały podejrzanego związanego z zabójstwem, nie precyzując, czy został on zatrzymany, ani nie podając motywu zbrodni.

Według katolickiego centrum multimedialnego, które odnotowuje ataki na duchownych w Meksyku, od 2012 roku w kraju tym zamordowanych zostało 14 księży, seminarzysta i kościelny. Dwóch duchownych uznano za zaginionych.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  20.09.2016 18:54
  1. osoba, która zdołała uciec to nie kościelny tylko kierowca; 2. przed śmiercią księża i kierowca byli brutalnie torturowani; 3. zbrodnia została popełniona na tle rabunkowym.
  doceń 3
 • MichałObrębski
  20.09.2016 22:06
  ... A teraz inny mieszkaniec tej samej Ameryki Łacińskiej, w dodatku mówiący tym samym co mordercy językiem powie zbrodniarzom nie że zasługują na piekło, ale na miłosierdzie. Zaś ich matkom, że nawet w więzieniu nie powinny się wyrzec swoich synów, bo i Maryja nie wyrzekła się swojego.
  doceń 2
 • MichałObrębski
  20.09.2016 22:13
  A niedawno beatyfikowani Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, męczennicy w równie latynoskim Pariacoto, w przekręcają się ze zdziwienia w niebie.
  Czy trzeba dodawać, kim jest ów wymieniony hiszpańskojęzyczny kaznodzieja?
  Michał Obrębski
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL