Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolejna wspólnota Przymierza Miłosierdzia powstaje w Polsce

W Polsce powstaje kolejna wspólnota Przymierza Miłosierdzia. Tym razem przy kościele farnym w Śremie w archidiecezji poznańskiej. To owoc Światowych Dni Młodzieży. Podczas dni w diecezji przed ŚDM-em to właśnie śremskie parafie gościły członków Przymierza Miłosierdzia z całego świata. Na spotkanie przybyli też ojcowie Enrique i Antonello, którzy pytali, dlaczego Przymierza jeszcze w Śremie nie ma.

Wspólnotę na grunt śremski zaszczepia ks. Rafał Pleszewa, związany z Przymierzem Miłosierdzia od wielu lat. Jak zaznacza, już od około roku trwało rozeznawanie, czy Przymierze powinno pojawić się w Śremie. Duchowny zauważa też, że pól do działania na pewno nie zabraknie.

Przymierze Miłosierdzia w Śremie chciałoby także trafić do aresztu oraz na ulice. Wspólnota na pewno chce też zainteresować się młodzieżą i jej problemami. 

W najbliższym czasie w Śremie zorganizowane zostaną rekolekcje dla młodzieży Talitha Kum oraz dla dorosłych Ruah. 

Śremska wspólnota Przymierza Miłosierdzia będzie już piątą w archidiecezji poznańskiej - po Buku, Wolsztynie, Czarnkowie i Poznaniu. W Polsce grupy obecne są też w Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Krakowie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama