Nowy numer 15/2020 Archiwum

Gdy Maryja kołacze do Knock, dzieją się cuda

21 sierpnia 1879 miało miejsce objawienie w irlandzkiej wiosce, której nazwa brzmi właśnie „pukać” bądź ”kołatać”.

21 sierpnia 1879 w Knock Shrine w Irlandii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Historia rozpoczyna się w okolicach godziny 20.00, kiedy to piętnaście osób staje się świadkami objawienia Maryi, św. Józefa i św. Jana Ewangelisty, a także Baranka z krzyżem na ołtarzu na ścianie szczytowej w kościele parafialnym.

Świadkowie obserwowali objawienie przez około dwie godziny w strugach deszczu, odmawiając różaniec. Choć żadna kropla nie spadła na objawiające się postacie. Świadkowie pochodzili z Knock i byli w wieku od 5 do 74 lat. Każdy z nich złożył zeznanie przed komisją w październiku 1879. Prawdziwość objawienia została potwierdzona.

Co ciekawe, żadna z postaci nie przemówiła podczas objawienia. Wkrótce jednak miały miejsce liczne uzdrowienia. Do dziś do Knock przybywają tłumy pielgrzymów.

Wszystkie świadectwa zostały spisane, oto fragmenty kilku z nich:

Dominic Byrne (36 lat) tak opisywał objawienie, gdy już dotarł do południowej ściany kaplicy: "Widzieliśmy obraz NMP z podniesiony dłońmi, oczami zwróconymi ku niebu, tak jak na modlitwie, i była ubrana w biały płaszcz. Po jej prawej stronie widziałem św. Józefa, a po jej lewej św. Jana. Tak jak powiedziały mi inne osoby zanim sam przyszedłem. Widziałem tam ołtarz, postacie świętych i aniołów w dolnej części. Była już noc, a jednak ten obraz pomimo nocy, jawił się w jasności, tak jakby było samo południe".

« 1 2 »

Zobacz także

 • gut
  21.08.2019 13:49
  Wydarzenie nie z tej ziemi. :)
  doceń 0
 • mb
  21.08.2019 17:53
  Ołtarz w tym kościele jest po prostu zachwycający.
  doceń 2
 • gut
  22.08.2019 15:14
  Kiedy dochodzi do <rozdarcia się niematerialnej zasłony niematerialnego przybytku> wtedy widać to, czego normalnie nie można zobaczyć... :)
  doceń 1
 • gut
  23.08.2019 19:16
  /Życie jest tajemnicą, która wymyka się wszelkim definicjom.
  Autor Nieznany/
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL