Nowy numer 3/2022 Archiwum

Zatrzymano podejrzanego o przygotowywanie zamachu

Niemieccy antyterroryści zatrzymali w środę w Eisenhuettenstadt nad Odrą w Brandenburgii 27-letniego mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachu z pobudek islamistycznych. W jego mieszkaniu znaleziono ładunek wybuchowy - podała agencja dpa.

Zatrzymania dokonali antyterroryści z jednostki specjalnej SEK. Jak twierdzi dpa, zatrzymany jest Niemcem; przygotowywał zamach na uczestników festynu w mieście położonym na południe od Frankfurtu nad Odrą przy granicy z Polską. Według dpa jest salafitą. Policja nie potwierdziła jak dotąd tych ostatnich informacji.

Mieszkanie podejrzanego zostało przeszukane. Znaleziono w nim materiał wybuchowy.

Festyn miejski ma się odbyć w dniach od 26 do 28 sierpnia. W liczącym 30 tys. mieszkańców Eisenhuettenstadt znajduje się centralny ośrodek dla uchodźców dla kraju związkowego Brandenburgii. Nowi imigranci spędzają tutaj pierwszy okres po zarejestrowaniu jako uchodźcy.

W Niemczech doszło ostatnio do serii zajść, które były wstrząsem dla niemieckiej opinii publicznej. W pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował 18 lipca siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób. Trzy dni później w Monachium 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, a następnie sam popełnił samobójstwo. 24 lipca w Ansbach w Bawarii uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób. Zdarzenia w Wuerzburgu i Ansbach miały podłoże islamistyczne.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy