Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wyspy tracą na atrakcyjności

Tylko 13 proc. polskich studentów w Wlk. Brytanii nie obawia się skutków Brexitu. Zarówno oni, jak i pracujący tam specjaliści częściej myślą o wyjeździe - pisze "Rzeczpospolita".

Studia w Wielkiej Brytanii będą droższe, trudniej będzie o wsparcie finansowe na naukę, po której będzie też więcej problemów ze znalezieniem pracy, zwłaszcza wobec wzrostu antypolskich nastrojów na Wyspach - takie negatywne skutki Brexitu najczęściej wskazywali polscy studenci brytyjskich uczelni, którzy wzięli udział w lipcowym sondażu firmy doradczej Boston Consulting Group.

Prawie co drugi z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. To wyraźnie więcej niż w podobnym badaniu z wiosny 2015 r., gdy sześciu na dziesięciu studentów zamierzało przez kilka lat po studiach pozostać na Wyspach.

« 1 »

Zobacz także

 • Gosc
  03.08.2016 10:14

  No faktycznie:

  Prawie co drugi  (czyli prawie pieciu na dziesieciu) z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. To wyraźnie więcej niż w podobnym badaniu z wiosny 2015 r., gdy sześciu na dziesięciu studentów zamierzało przez kilka lat po studiach pozostać na Wyspach.

   

  Tak sie manipuluje informacjami. U nieuwaznego czytelnika pozostanie wrazenie, ze faktycznie wyraźnie więcej.

  doceń 4
 • adamp_314
  03.08.2016 15:21
  Należy podziwiać odwagę firmy, że podała wielkość próby. Szacując błąd pomiaru, bez zaglądania do tabel, "na oko", z całkiem niezłym przybliżeniem możemy przyjąć, że jest to 1 przez pierwiastek z wielkości próby. W tym wypadku mamy 1/8, czyli jakieś 12%. Czyli wszystkie różnice są w granicach błędu statystycznego. Ciekawe jak dobrano próbę reprezentacyjną. Sądząc po profesjonalizmie opisu to pewnie ankieter stanął pod drzwiami jakiegoś wydziału i zaczepiał wychodzących na papierosa?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy