Nowy numer 4/2019 Archiwum

Mord koło Rouen: Arcybiskup wraca z ŚDM

Arcybiskup Rouen Dominique Lebrun na wieść o zamachu w jednym z kościołów jego diecezji wraca do swej diecezji.

Podczas odprawiania Mszy św. zamordowany został 86-letni ks. Jacques Hamel, a trzy inne osoby zostały ranne w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray niedaleko Rouen.

„Wołam do Boga z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Chciałbym także zaprosić niewierzących, aby połączyli się z nami w tym płaczu. Wraz z młodymi uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży modlimy się dzisiaj tak, jak modliliśmy się przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, zamordowanego w czasach reżimu komunistycznego” – napisał hierarcha w komunikacie wydanym z tego powodu.

„Będę dziś w mojej diecezji z rodzinami i wstrząśniętą wspólnotą parafialną” – zapowiedział, dodając, że Kościół katolicki ma inną broń – modlitwę i międzyludzkie braterstwo. „Zostawiam tutaj setki młodych, którzy są, bez żadnej przesady, przyszłością ludzkości. Proszę ich, żeby nie dali się ponieść przemocy, lecz stali się apostołami cywilizacji miłości” – napisał abp Lebrun.

« 1 »

Zobacz także

  • cewi
    26.07.2016 22:36
    W ramach ŚDM w diecezjach ksiądz arcybiskup wraz z francuską młodzieżą gościł w Wołominie. Dał się poznać jako prawdziwy świadek Pana Jezusa, opiekun dla młodych. Obiecuję pamięć i modlitwę za zamordowanego księdza i diecezję Rouen.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy