Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wypatrujemy was...

Samolotami, autokarami... Młodzi pielgrzymi docierają do Warszawy.

Warszawa wita pierwszych zagranicznych uczestników Dni w Diecezjach i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wczoraj na lotnisku Okęcie wylądowała najpierw 3-osobowa delegacja Sekretariatu Duszpasterstwa Młodzieży z Filipin. Ciepło powitali ich członkowie Diecezjalnego Centrum ŚDM z diecezji warszawsko-praskiej. Kolejni pielgrzymi z tych rejonów przylecą do Warszawy w poniedziałek.

Nieco później przyleciał samolot z pielgrzymami z Ghany. Czekali na nich członkowie członkowie Diecezjalnego Centrum ŚDM i wolontariusze z Radzymina, dokąd najpierw pojadą goście. Pielgrzymi z Ghany pierwsze dni spędzą w parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, następnie - od 20 lipca - Dni w Diecezjach będą przeżywać w parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Kiedy po przedłużającej się odprawie grupa wreszcie pojawiła się w hali przylotów, gospodarze radośnie odśpiewali powitalną pieśń, wzbudzając zainteresowanie innych podróżnych. W 56-osobowej grupie znalazło się kilku kapłanów i bp Joseph Francis Kweku Essien.

Do sióstr franciszkanek służebnic krzyża w Laskach w sobotę dotarł autokar z grupą ŚDM-owej młodzieży z Indii. Przyjechali podopieczni szkoły prowadzonej przez siostry w Bangalore, w której uczą się dzieci niewidome. Młodzież przyjechała wraz z opiekunkami - siostrami Anitą i Cecylią.

Dzisiaj prascy wolontariusze powitają kolejną grupę z Chin. Jutro wczesnym rankiem do Pruszkowa dotrze największa pielgrzymkowa grupa - 189 osób z Gwatemali. Wśród nich będzie 12 księży. Ich podróż będzie długa, bo przylecą samolotem do Berlina i Monachium, a stamtąd wyruszą do Warszawy autokarami. Gościć będą w 5 pruszkowskich parafiach.

 Z każdym dniem grup pielgrzymów przylatujących i dojeżdżających do Warszawy z różnych zakątków świata będzie przybywało. Najwięcej dotrze ich do stolicy 20 lipca. Tego dnia wieczorem w goszczących ich parafiach odbędzie się powitanie. W kolejnych dniach goście zwiedzą ciekawe miejsca i placówki Warszawy, będą też pielgrzymować i pełnić dzieła miłosierdzia. 21 lipca na pl. Piłsudskiego wezmą udział w powitalnym koncercie. 23 lipca na terenie seminarium duchownego na Tarchominie odbędzie się "przedsmak Krakowa w Warszawie", czyli Festiwal Narodów, a w świątyni Opatrzności Bożej - Warszawskie Uwielbienie z koncertem ewangelizacyjnym. Pielgrzymów wyjeżdżających na ŚDM do Krakowa parafie pożegnają 25 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama