Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dziś startuje 73. Tour de Pologne

We wtorek w Radzyminie rozpocznie się 73. Tour de Pologne. Dwustu kolarzy z 25 ekip wystartuje o godz. 13.20, a na mecie na placu Teatralnym w Warszawie są spodziewani około 16.30.

Trasa etapu liczy 135 km. Do Warszawy kolarze wjadą już na 26. kilometrze, na lewy brzeg Wisły dostaną się przez most Świętokrzyski, a następnie pokonają siedem razy rundę długości 13,8 km (ulicami: Topiel, Karową, Krakowskie Przedmieście, Senatorską, Wierzbową, Mazowiecką, Świętokrzyską, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederską, Gagarina, Czerniakowską i Szwoleżerów).

Tour de Pologne, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Andrzej Duda, będzie rozgrywany pod hasłem "Szlakiem historii". Start wyznaczono w Radzyminie, gdzie w 1920 roku stoczono jedną z kluczowych bitew wojny polsko-bolszewickiej.

W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie, gdzie tradycyjnie odbędzie się kończąca ściganie jazda indywidualna na czas.

W Tour de Pologne wystartuje 200 zawodników z 25 ekip. Po raz pierwszy od czasu, gdy wyścig ma najwyższą rangę UCI, pojadą trzy polskie drużyny: reprezentacja, CCC Sprandi Polkowice oraz debiutująca Verva Activejet. Na starcie stanie m.in. mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski (Sky).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama