Nowy numer 25/2022 Archiwum

Wniebowstąpienie - obietnica uczestnictwa w pełni życia z Bogiem

- We Wniebowstąpieniu zawarta jest obietnica naszego uczestnictwa w pełni życia z Bogiem - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę okresu wielkanocnego Regina Coeli.

Podczas spotkania z wiernymi, zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty zauważył, że po tym jak uczniowie widzieli, że ich Pan wstępuje do nieba wrócili do miasta jako świadkowie, którzy z radością głosili wszystkim nowe życie, które pochodzi od Zmartwychwstałego Chrystusa.


TŁUMACZENIE:
„Takie świadectwo - czynione nie tylko słowami, ale także codziennym życiem - powinno co niedziela wychodzić z naszych kościołów, aby podczas tygodnia wchodziło do domów, biur, szkół, w miejsca spotkań i rozrywki, do szpitali, więzień, do domów osób starszych, w zatłoczone miejsca imigrantów, na obrzeża miast.”

Papież dodał, że to Duch Święty jest prawdziwym autorem różnorodnego świadectwa, jakie Kościół i każdy ochrzczony składają wobec świata. Dlatego nie możemy nigdy zaniedbywać skupienia na modlitwie, aby uwielbiać Boga i przyzywać daru Ducha Świętego.

Po odmówieniu modlitwy Regina Coeli Ojciec Święty nawiązał do przypadającego dziś 50-tgo Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Pracownikom mediów życzył, by „nasz sposób komunikowania w Kościele miał zawsze wyraźny styl ewangeliczny, styl, który łączy prawdę i miłosierdzie”.

*

Na następnej stronie polski tekst rozważań papieskich:

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama