Nowy numer 30/2021 Archiwum

Ogień Ducha w Katowicach

Dwa dni poruszających konferencji, pełne ognia pieśni uwielbienia i mnóstwo znaków jedności to wspólny mianownik dwudniowej konferencji „Strefa Zero”, która 25 czerwca ruszy w katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek.

Imprezy takie jak przygotowana przez dynamiczną wspólnotę Metanoia organizowane są w jednym celu: po to by usłyszeć, co mówi dziś Duch do Kościoła.

W ubiegłym roku gość specjalny konferencji Ulf Ekman, założyciel Kościoła Livets Ord zachęcał ludzi wypełniających do ostatniego miejsca salę chrzanowskiego Domu Kultury: „Proszę, powiedz to ze mną: Kocham Kościół, ponieważ kocham Jezusa”.

Inspiracją dla tegorocznej Strefy Zero stały się słowa z Księgi Aggeusza: „Czy jest między wami ktoś, co widział ten dom w jego dawnej chwale?”. W czasie dwudniowej konferencji tysiąc uczestników z całej Polski (w tym wielu liderów wspólnot nad Wisłą) będzie mogło wysłuchać konferencji siedmiu mówców. O Kościele „okazałym, sławnym i wspaniałym” będą opowiadać: teolog i historyk ks. dr Peter Hocken, dr Anders Gerdmar (pastor Livets Ord z Uppsali), biskup Grzegorz Ryś, Arek Krzywodajć (Wodzisław Śląski), Karol Sobczyk (wspólnota „Głos na pustyni", Piotr Gąsiorowski i Krzysztof Demczuk ze wspólnoty Metanoia – organizatora imprezy.

Rejestracji można dokonać na stronie: www.strefa-zero.com

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także