Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kolumbijczycy nie chcą homoadopcji

Zebrano 2 miliony podpisów, by przeprowadzić referendum w tej sprawie.

Kolumbijskiej senator udało się zebrać 2 miliony podpisów, by móc przeprowadzić referendum w sprawie zatrzymania homoadopcji. W listopadzie 2015 roku, w przeciągu jednego tygodnia po ogłoszeniu decyzji Sądu Konstytucyjnego umożliwiającej adopcję dzieci przez pary homoseksualne, senator Viviane Morales zebrała 33 członków Kongresu w celu obalenia tego orzeczenia. By móc przeprowadzić referendum, kobieta musiała zebrać 1,8 mln podpisów w ciągu czterech miesięcy.

"Sing for Mom and Dad" ("Podpisz dla Mamy i Taty") to kompania wspierana przez kościół katolicki i kościoły protestanckie. Udało im się zebrać 2 miliony podpisów. Petycja jest pierwszym krokiem, następnym referendum, które musi być zatwierdzone przez Kongres, a następnie Trybunał Konstytucyjny musi orzec czy przepis jest konstytucyjny.

Środowiska LGTB już się burzą. - Adopcja nie jest prawem, ale homoseksualiści, jak wszyscy mieszkańcy, mają prawo do tworzenia rodziny. To prawo zostanie naruszone – powiedziała Elizabeth Castillo, prawniczka i koordynatorka grupy homoseksualnych matek.

Morales broni swojego stanowiska: "Konstytucyjnym prawem jest tworzenie rodziny i dorastanie dzieci z ojcem i matką".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama