Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy w Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione przez Jana Pawła II. Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami skromnej zakonnicy ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyny Kowalskiej, której w 1935 roku objawił się Jezus, polecając jej by głosiła orędzie o Bożym Miłosierdziu całemu światu.

17 sierpnia 2002 r., podczas pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i poświęcił sanktuarium w Krakowie Łagiewnika

Na całym świecie są miliony czcicieli Bożego Miłosierdzia. W kwietniu 1993 roku Jan Paweł II beatyfikował s. Faustynę Kowalską i ogłosił jej święto, a 30 kwietnia 2000 roku dokonał jej uroczystej kanonizacji.

"Jestem miłością i miłosierdziem samym" - mówił o sobie Jezus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: "Jezu, ufam Tobie", modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (o 15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

Świadectwa o Bożym Miłosierdziu i relacje z dzisiejszego Święta - w dodatkach diecezjalnych "Gościa" (uzupełniamy na bieżąco)


Więcej o Kulcie Bożego Miłosierdzia na następnych stronach.

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

 • yanosh
  03.04.2016 09:19
  Niech mnie Ktoś uświadomi! Do ŚDM jest coś koło 120 (bije zegar na Kościele Mariackim!!) Tymczasem co wystąpi jakiś prominent krakowski lub Małopolski mówi co innego odnośnie MIEJSCA spotkania z Papieżem Franciszkiem! Prezydent miasta co innego, przedstawiciele Kościoła co innego. A najbardziej rozbawił mnie ostatnio pan wojewoda Małopolski, który stwierdził , że spotkanie odbędzie się na lotnisku w Balicach. Zarząd Portu Lotniczego o niczym nie wie, a jeden z pracowników prywatnie stwierdził, że w takim razie Boeingi i Airbusy z pielgrzymami lądować będą na pasie betonowym w Czyżynach i na trawiastym pasie startowym w podkrakowskim Pobiedniku !
  doceń 0
 • Karol
  03.04.2016 09:22
  Ksiądz Michał Sopoćko jest od 2008 błogosławionym. A w artykule jedno wspomnienie o Nim i to jako sługa Boży... Zresztą, gdyby nie Jego zaangażowanie, żadnego święta Miłosierdzia by dzisiaj nie było...
  doceń 0
 • saherb
  03.04.2016 12:37
  O mój Drogi Jezu, proszę, otwórz serca wszystkich dzieci Bożych na dar Twojego Wielkiego Miłosierdzia. Pomóż im przyjąć Twoje Boże Miłosierdzie z miłością i wdzięcznością, aby stały się pokorne przed Tobą. I błagam o przebaczenie ich grzechów, aby mogli się oni stać częścią Twojego Chwalebnego Królestwa. Amen.


  Podziękowanie za dar Bożego Miłosierdzia

  O Mój Ojcze Niebieski! Czcimy Ciebie i jesteśmy pełni uznania dla ofiary, jakiej dokonałeś, wysyłając Zbawiciela na świat. Ofiarujemy Ci z radością i dziękczynieniem nasze modlitwy w pokornej wdzięczności za dar, który dajesz teraz Twoim dzieciom – Dar Bożego Miłosierdzia. O Boże Najwyższy, uczyń nas godnymi przyjęcia tego Wielkiego Miłosierdzia z wdzięcznością. Amen.  Chwała Bogu Najwyższemu

  O Ojcze Przedwieczny, ofiarujemy Ci nasze modlitwy w radosnym dziękczynieniu za Twój cenny dar Miłosierdzia dla całej ludzkości. Radujemy się i ofiarujemy Ci, najwspanialszy Królu, naszą cześć i uwielbienie za Twoje kochające i czułe miłosierdzie. Ty, Boże Najwyższy, jesteś naszym Królem i za ten dar, który nam teraz przynosisz, leżymy u Twoich stóp jako Twoi pokorni słudzy. Proszę, Boże, zmiłuj się nad wszystkimi Twoimi dziećmi. Amen.  Modlitwa za odrzucających Miłosierdzie

  Jezu, proszę Cię najusilniej, byś przebaczył tym grzesznikom z mrocznymi duszami, którzy odrzucają światło Twojego miłosierdzia. Przebacz im, Jezu. błagam Cię, byś uwolnił ich od grzechów, do których tak trudno im się przyznać. Zalej ich serca promieniami Twojego miłosierdzia i daj im szansę powrotu do Twojej owczarni.
  Amen.


  O złagodzenie kar

  O drogi Ojcze, Najwyższy Boże, my, Twoje nędzne dzieci, padamy przed Twym Chwalebnym Tronem w Niebiosach. Błagamy Cię, abyś świat oczyścił ze zła. Błagamy Cię o Twoje miłosierdzie wobec tych dusz, które wpędzają Twoje dzieci na ziemi w okropną niedolę. Prosimy, wybacz im. Prosimy, usuń antychrysta, kiedy tylko się ujawni. Prosimy Cię, drogi Boże, abyś złagodził kary pochodzące z Twej Dłoni. Przyjmij w zastaw, błagamy Ciebie, nasze modlitwy i nasze cierpienia, aby ulżyć niedoli Twoich dzieci w tym nadchodzącym czasie. Ufamy Tobie. Czcimy Ciebie. Dziękujemy Ci za bezgraniczną ofiarę, jaką uczyniłeś, kiedy zesłałeś Swojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa, aby wybawić nas od grzechu. Ponownie witamy Twojego Syna jako Zbawiciela ludzkości. Prosimy, otocz nas ochroną. Zachowaj nas od niedoli. Dopomóż naszym rodzinom. Zmiłuj się nad nami. Amen.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama