Nowy numer 42/2019 Archiwum

Za taką fałdę się kocha

I za taką fałdę skazują na śmierć. Pani Agnieszka po urodzeniu syna Stefana walczy. By żyło się normalniej.

Pani Agnieszka dodaje, że jako społeczeństwo nie jesteśmy wcale pro life, nie jesteśmy przygotowani na przyjmowanie chorych dzieci. Mówimy dużo, nawet modlimy się za nienarodzonych. A co konkretnie robimy? – To boli, ale często te same osoby krzywią się na dorastającego niepełnosprawnego. Albo np. przeszkadza im wózek rehabilitacyjny stojący na korytarzu w bloku. By kobiety śmielej przyjmowały chore dzieci, już od diagnozy powinny być objęte pełną opieką. – Lekarz podczas rozmowy z pacjentką już powinien oferować pomoc w imieniu państwa. A nie „polecać zabieg”, jak często bywa.

Powinien wskazać kobiecie, że nie musi wychowywać chorego dziecka (to dla niektórych ważna informacja), poinformować ją, że może je oddać, może skorzystać z pomocy hospicjów perinatalnych (których nadal jest za mało), psychologa itd. – mówi. Według pani Agnieszki po diagnozie rodzice powinni uzyskać klarowną wizję dalszej przyszłości dziecka: zawodowej, mieszkaniowo-opiekuńczej. Bezdyskusyjny jest też dostęp do bezpłatnej rehabilitacji i terapii dla dziecka, ułatwienie dostępu do lekarzy. A także stworzenie systemu świadczeń zapobiegających ubożeniu rodziny, w szczególności kompensujących wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją. Stefan kończy jeść kolację, idzie się szykować do szkoły. Mama cmoka go w policzek. Stefan chyba mocno zadowolony nie jest. Jak to nastolatek.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • mee...
  23.09.2018 16:17
  Dlaczego tu jedni moga pisac o sobie, a drudzy nie? ...a moze chodzi wam o to, ze wspomienia musza byc smutne - jak wy to nazywacie...musza byc krzyzem, a nie radoscia Zmarwywstania...i koniecznie musi to byc ktos z pis, z wladzy...
  doceń 1
 • gość
  23.09.2018 16:19
  Nie rozumiem, dlaczego kobiety wstydzą się pokazać w bieliźnie (i słusznie), a nie wstydzą się pokazywać na plaży, mając na sobie jeszcze mniej...
  doceń 1
 • mee...
  23.09.2018 17:22
  ...moze dlatego, ze nie dla psa kielbasa?
  doceń 0
 • ART
  24.09.2018 11:05
  Po co w "demokratycznych" pono państwach są tacy rzecznicy za grube pieniądze podatników? Przecież tak wszystko konstytucja ma rozwiązywać: trójpodział władzy, "niezależne" sądownictwo i takie tam bajerki... Co w praktyce może taka/i rzecznik jak i tak o wzystkim decydują np, sądy? Nie tak dawno kojarzyłem tych specy od dzieci jako takich co w telewizyjnych nagonkach nawoływali do zabierania dzieci "niezaradnym" rodzicom na rzecz wspaniałego opiekuńczego państwa. Teraz gdy podobno biednym ludziom dzieci się już nie zabiera-uzasadnijcie przyczynę dla której mam , wespół z innymi podatnikami, utrzymywać takich darmozjadów? (Oczywiście myślę i o innych rzecznikach z rzecznikiem praw obywatelskich na czele)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL