Nowy numer 07/2024 Archiwum

Watykan: Jubileusz Kurii Rzymskiej

W Watykanie odbywa się jubileusz Kurii Rzymskiej. Obchody rozpoczęły się od przejścia przez Drzwi Święte w bazylice watykańskiej.

Podczas Mszy św. papież Franciszek zaznaczył, że jubileusz obchodzony w święto liturgiczne Katedry św. Piotra ma być okazją dla wszystkich zgromadzonych do wyznania swej wiary, aby uznali Jezusa Chrystusa za Syna Bożego i Pana swego życia.
 

TŁUMACZENIE:
„Z tego wyznania wiary wypływa dla każdego z nas zadanie odpowiedzenia na Boże powołanie. Od Pasterzy przede wszystkim, wymagane jest, aby ich wzorem był sam Bóg, który troszczy się o swoją owczarnię”.

Papież wezwał, by także pasterze Kościoła starali się, żeby oświeciło ich oblicze Boga, Dobrego Pasterza, aby ich oczyściło, przemieniło i żeby w pełni odnowieni powrócili do swej misji.
 

TŁUMACZENIE:
„Jesteśmy powołani, aby być współpracownikami Boga w przedsięwzięciu tak istotnym i wyjątkowym, jak świadczenie naszym życiem o sile łaski, która przemienia i mocy Ducha Świętego, która odnawia.”

Franciszek dodał, że wierność wymagana od pracowników Kurii Rzymskiej jest wiernością działania według serca Chrystusa, aby paść Bożą owczarnię hojnie i stać się „żywymi przykładami” dla wszystkich.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy