Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kosiniak-Kamysz nowym szefem PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz został w sobotę na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego.

Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 92 członków Rady Naczelnej PSL. Jego kontrkandydatem był Mirosław Augustyniak.

Wcześniej Rada Naczelna PSL przyjęła rezygnację Janusza Piechocińskiego z funkcji prezesa partii.

"To najwyższe wyróżnienie, które może spotkać członka PSL, zostać prezesem partii, liderem ruchu ludowego w Polsce, PSL to więcej niż tylko sama partia, to są ideały m.in. Wincentego Witosa" - powiedział Kosiniak-Kamysz w sobotę na konferencji prasowej po zakończeniu Rady Naczelnej PSL. Przyznał, że w ostatnich tygodniach odbierał setki telefonów od osób, które namawiały go, aby wziął odpowiedzialność za najstarszą partię w Polsce.

Lider PSL przyznał, że nie urodził się na wsi, ale - jak zastrzegł - "nigdy nie wyprowadził się ze wsi". "To jest podstawa i fundament" - oświadczył.

"Jest wielka otwartość na to co nowe, na zmiany, Polacy zdecydowali i dzisiaj Rada Naczelna (PSL) wsłuchała się w głos Polaków i zdecydowała też o nowym liderze" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Jego zdaniem, PSL jest obecnie partią niezwykle potrzebną w Polsce, "z programem, który daje normalność". "Ta normalność, to jest skuteczność w parlamencie, recenzowanie koalicji, rządu, ale merytoryczne, oparte o nasze wartości, do tych wartości, ideałów ruchu ludowego trzeba dzisiaj z całą stanowczością powrócić" - podkreślił prezes PSL.

"Młode pokolenie przebiło dzisiaj sufit, wypełniło wolę wyborców. Będę w solidarności międzypokoleniowej budował ruch ludowy w Polsce, z całą determinacją będę chciał gromadzić wokół PSL organizacje pozarządowe, ruchy społeczne" - zapowiedział Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, przed PSL "czas budowania programu, struktury, odnawiania więzów, które może zostały gdzieś nadszarpnięte, czas jednoczenia".

Zapowiedział też, że PSL "stanie na czele wielkiego ruchu społecznego, jeżeli będzie konieczność obrony Polski lokalnej, Polski małych ojczyzn".

Kosiniak-Kamysz podziękował członkom Rady Naczelnej PSL za wybór na stanowisko szefa ludowców. Wyraził nadzieję, że "wspólnie z drużyną" poprowadzi PSL do sukcesu w kolejnych wyborach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama