Nowy numer 43/2020 Archiwum

W najnowszym GN

O ciągłym odczytywaniu fenomenu bł. Karoliny Kózkówny oraz o tym, że "trupy zmartwychwstają" - rozmowa z Dobromirem Makowskim

Zdążyć przed wizytą papieża [Beata Zajączkowska]

Ksiądz Mateusz Dziedzic został uprowadzony przez rebeliantów w zeszłym roku. Niedawno wrócił do swoich parafian w Republice Środkowoafrykańskiej, by dalej głosić Ewangelię i służyć im pomocą. Obecna sytuacja w kraju targanym wojną jest dużo trudniejsza niż w czasie jego niewoli. Wkrótce zranione serce Afryki odwiedzi też papież Franciszek.

To jest petarda [rozmowa z Dobromirem „Makiem” Makowskim]

„Jako dziewiętnastolatek przyćpałem. Obudziłem się na melinie. Poczułem swąd palącej się skóry. Okazało się, że spadła na mnie lampka i skóra zaczęła się tlić. Zacząłem wyć do Boga: Kim ja jestem? Jak bardzo się stoczyłem!”. Dobromir Makowski przeżył piekło na ziemi. Jego życie pokazuje jak można odnaleźć drogę do Boga.

Z Kózkówną w codzienności [ rozmowa z Elżbietą Wiater]

Agata Puścikowska rozmawia z Elżbietą Wiater o ciągłym odczytywaniu fenomenu błogosławionej Karoliny Kózkówny. Do męczennicy, która została zamordowana jako 16-latka broniąc swojej cnoty, modli się wiele osób, szczególnie tych, którzy doświadczyli w swoim życiu przemocy.

Synod. Pytania o owoce [ks. Tomasz Jaklewicz ]
 
Synod się skończył. Rozpoczęła się dyskusja, co biskupi zaproponowali papieżowi. Trwa cierpliwe oczekiwanie na słowo Franciszka, które rozwieje wątpliwości . “Nie wolno zapominać, że rolą synodu jest rozpatrywanie spraw i wysuwanie wniosków, a nie rozstrzyganie i wydawanie decyzji” – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama