Nowy numer 44/2020 Archiwum

A mury runą

Opowieść o Bogu, który wkracza do akcji w najbardziej niespodziewanym momencie.

To opowieść o Jozuem, ale nie o Jozuem. O Jerychu, ale nie o Jerychu. O tobie. O sytuacji, gdy stoisz przed zapieczętowanym, zamkniętym na cztery spusty (przepraszam: siedem spustów) gigantycznym miastem i za Chiny nie wiesz, jak je zdobyć. Co gorsza, ten obwarowany potrójnym sznurem murów gród ma koszmarną reputację i zwany jest Miastem Księżyca (to rdzeń słowa Jerycho).

Rozchwytywany rekolekcjonista, który ma szczelnie zapełniony kalendarz i na każdym kroku sypie jak z rękawa biblijnymi opowieściami, przyznaje bez bicia: „Kochani, odwołałem poprzednie spotkanie bo… nie miałem nic do powiedzenia”.

Jak dosadnie brzmi tytuł "Jestem nikim"! Solidna dawka rekolekcji, sporo humoru, autoironii, ale przede wszystkim ostre jak miecz obosieczny słowo.

To opowieść o Bogu, który wkracza do akcji w najbardziej niespodziewanym momencie z najbardziej zaskakującymi pomysłami.

*

Adam Szustak OP "Jestem nikim". RTCK, 3 CD, 2015 r.

Adam Szustak OP: JESTEM NIKIM
RTCK TV

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także