Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zmiana trasy uchodźców

Pierwszy autobus z migrantami przybył w sobotę na przejście graniczne Gruszkovje na granicy słoweńsko-chorwackiej - podała agencja Reutera, powołując się na policję słoweńską. Według agencji AFP sześć autobusów dotarło na inne przejście graniczne - Petiszovci.

"Autobus jest na przejściu granicznym, migranci będą teraz przechodzili rejestrację" - powiedział Reuterowi rzecznik policji Bojan Kitel. Nie wyjaśnił, ilu ludzi znajdowało się w autobusie.

Sześć autobusów przybyło z Chorwacji na przejście Petiszovci (po stronie chorwackiej - Mursko Srediszće) - relacjonuje AFP. Policja poinformowała, że trzy autokary pojechały do ośrodka dla uchodźców. Pasażerowie trzech innych są rejestrowani na granicy.

W nocy z piątku na sobotę, o północy, Węgry zamknęły granicę z Chorwacją. Zagrzeb zapowiedział, że migranci z Chorwacji będą teraz kierowani na granicę ze Słowenią. Są tam dwa drogowe przejścia graniczne, w tym Macelj, gdzie po stronie słoweńskiej leży Gruszkovje, i jedno kolejowe. Jednak w piątek wieczorem Słowenia zawiesiła regularną komunikację kolejową z Chorwacją.

Słoweńska minister spraw wewnętrznych Vesna Gyoerkoes Żnidar powiedziała w piątek, że na granicę z Chorwacją skierowano dodatkowe siły policji. Natomiast szef słoweńskiej dyplomacji Karl Erjavec zapewnił, że żadne szczególne kroki wobec migrantów nie są przewidziane dopóty, dopóki Austria i Niemcy będą ich przyjmować.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama