Nowy numer 49/2019 Archiwum

Adoptuj biskupa - uczestnika synodu!

Organizatorzy akcji adopcji kardynałów, biorących udział w ostatnim konklawe, przygotowali kolejną internetowa kampanie modlitewną. Tym razem pod hasłem: "Adoptuj biskupa". Dokładnie rzecz biorąc, chodzi o tych biskupów, którzy biorą udział w rozpoczętym dziś w Watykanie synodzie, poświęconym rodzinie.

Organizatorzy akcji przygotowali specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której można "adoptować" biskupa - uczestnika synodu, czyli wziąć go pod swoją opiekę modlitewną. Na razie witryna ta ma jedynie wersję niemiecko-i angielskojęzyczną.

« 1 »

Zobacz także

 • Horowski
  05.10.2015 14:59
  Horowski
  Biskup to nie sierota a ojciec diecezji, więc nie trzeba go adoptować.
  A tak bardziej poważnie: Modlitwa wstawiennicza jest rzeczą piękną i potrzebną, ale czasami może lepiej trochę pomyśleć nad skojarzeniami, jakie wywołują pewne słowa. Mechaniczne stosowanie kalek językowych, czy też nawiązywanie do innych analogicznych "akcji" (duchowa adopcja dzieci nienarodzonych), może się skończyć ośmieszeniem nawet najbardziej wznisłej i szlachetnej idei.
  doceń 3
 • mg
  06.10.2015 09:01
  bywa ze ojciec jest sierotą :)
  doceń 0
 • Anna
  06.10.2015 13:09
  A kto adoptuje papieża?
  doceń 0
 • Anna
  10.10.2015 13:47
  Adopcja duchowa to nic innego jak otoczenie modlitwą przyjętej osoby. Zarówno biskupi jak i sam papież tak wiele razy proszą nas o wstawiennictwo za nimi. Porzućmy wszelkie złudne analizy językowe i nie uprawiajmy pseudofilozofii- to burzy jedność Kościoła Powszechnego. Osłońmy swoją modlitwą Duchownych, od których tak wiele zależy i brońmy ich przed atakiem złego.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama