Nowy numer 21/2018 Archiwum

W drodze pod Everest

Dziś 37 rocznica pierwszego zimowego wejścia na Dach Świata. Zobacz galerię zdjęć i weź udział w wirtualnej wycieczce do bazy pod Everestem, krok po kroku.

Mount Everest   Mount Everest eiro / CC 2.0 17 lutego 1980 r. Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy - uczestnicy polskiej wyprawy pod kierownictwem Andrzeja Zawady - jako pierwsi w historii ludzie zdobyli zimą ośmiotysięcznik. Tym szczytem był Mount Everest. Wielu miłośników gór marzy o tym, by kiedyś stanąć na najwyższym szczycie świata. Mount Everest to góra, która rozpala wyobraźnię setek tysięcy, a może i milionów ludzi na całym świecie. Jak dotąd na szczycie stanęło około 6 tys. osób. Zdecydowana większość z nich - jeszcze zanim rozpoczęła wspinaczkę - musiała pokonać wielodniowy trekking do umiejscowionej na wysokości ponad 5300 m. bazy. Już sama ta podróż to zdaniem wielu niesamowita przygoda. Zapraszamy do foto-wycieczki nepalskimi ścieżkami pod najwyższy szczyt naszej planety.

« 1 2 3 4 5 »

Zobacz także

  • gut
    17.02.2017 18:47
    Naprawdę Niezwykła Sprawa - wydarzenie, opis, zdjęcia!!! Fotki jak szkiełka! ;)) Extra zdjęcia są też: strona 1!, 3! 5! 9!, 12!, 14,15!!!!,16!!!! ᕗKrótki (527 m) pas startowy ograniczony jest z jednej strony potężnym urwiskiem, a z drugiej górska skarpą. Lądowanie w trudnych warunkach kieruje niejednego pasażera ku przemyśleniom eschatologicznym.ᕗ ;-D Wcale się nie dziwię! ;-) 🌏🌐🌇 🏔🌋🗻 🏕 🏯 🗼 :-)
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama