Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bp Libera: Multikulti poniosło porażkę

Bp Piotr Libera Biskup płocki ostrzega przed lekkomyślnym otwarciem Polski na dużą falę migrantów. Homilię na ten temat wygłosił w niedzielę w Zakroczymiu podczas obchodów 950-lecia miasta.

Biskup stwierdził, że mamy wyciągać wnioski z historii walki Polaków z krzyżakami: „jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę... Już wiemy, jaką biedę zgotowali sobie nasi sąsiedzi z Francji, Niemiec, Austrii – choć ich domy są znacznie większe, bogatsze - wpuszczając w swoje granice miliony muzułmanów! Multikulti poniosło porażkę. A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii – ideologii pluralizmu, dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre. Wszystkie - z wyjątkiem jednej, własnej: chrześcijańskiej. Tej jednej, własnej się wstydzą, z tą jedną, własną, z której czerpią korzenie, walczą!”.

W swojej homilii tłumaczył, że chociaż „chrześcijaństwo zawsze uczyło gościnności (...) szacunku dla przybysza”, a „papież Franciszek prosi każdą wspólnotę chrześcijańską o przyjęcie do siebie jednej rodziny uchodźców”, to jednak „choć jeszcze nie dotarła [do Polski] ani jedna rodzina, choć jeszcze nie daliśmy rady sprowadzić swoich, Polaków, z Kazachstanu, z Syberii, a już słyszymy głosy z Zachodu, a nawet zza oceanu, jacy to jesteśmy ksenofobiczni, ciemni, niecywilizowani…”.

Pełny tekst homilii:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy