GN 3/2019 Archiwum

Kapelan prezydenta Dudy

Jak już wcześniej informowaliśmy, proboszcz z Lipnicy Murowanej, ksiądz Zbigniew Kras będzie kapelanem prezydenta Andrzeja Dudy - współpracownicy prezydenta potwierdzili PAP informacje medialne.

Jak wynika ze strony internetowej parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej, ks. Kras otrzymał święcenia kapłańskie 25 maja 1986 r. Pracował jako wikariusz w Gorlicach, Bieczu i Tarnowie, a w 1999 r. został mianowany proboszczem parafii w Lipnicy.

Ks. Kras ma opinię człowieka o naturze dyplomatycznej, posiadającego dobry kontakt z ludźmi, obytego. Jest kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Bochni. Jest też dziekanem Dekanatu Lipnickiego. Jest laureatem nagrody marszałka województwa małopolskiego im. Mariana Korneckiego w roku 2003 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony zabytków architektury drewnianej Małopolski oraz ich promocji, w szczególności za odnowę drewnianego, gotyckiego kościółka św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.

Jak powiedział PAP rzecznik diecezji tarnowskiej ks. Ryszard Nowak, do ordynariusza tarnowskiego nie wpłynęło jeszcze żadne oficjalne pismo od prezydenta. Na oddelegowanie do służby przy prezydencie musi wyrazić zgodę ordynariusz diecezji; jak tylko pismo wpłynie, procedura potrwa krótko - dodał.

« 1 »

Zobacz także

 • Peterka
  06.08.2015 20:14
  Brakuje mi pewnej konsekwencji w treści...
  Na początku jest napisane, że "będzie kapelanem prezydenta Andrzeja Dudy" natomiast przy końcu "do ordynariusza tarnowskiego nie wpłynęło jeszcze żadne oficjalne pismo od prezydenta. Na oddelegowanie do służby przy prezydencie musi wyrazić zgodę ordynariusz diecezji"

  Więc jak to w końcu z Nim będzie? :)
 • Łukasz
  06.08.2015 21:47
  Na stronie diecezji tarnowskiej są przedstawione kolejne zmiany proboszczów i wikariuszy. Jest również mianowany nowy proboszcz w Lipnicy Murowanej.
  Zakładka Diecezja i artykuł Kolejne zmiany
 • Lutek
  07.08.2015 12:57
  A dlaczego nie został kapelanem ks. Sowa? On ma doświadczenie w tych sprawach!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy