Nowy numer 25/2018 Archiwum

Aborcja i handel: "To jest głowa, a to - ręka"

Nie milknie afera wokół organizacji Planned Parenthood, która handlowała organami nienarodzonych, zabitych w jej klinikach.

Dziennikarze śledczy ujawnili trzeci film - równie szokujący, jak dwa poprzednie.

Jego bohaterką jest 24-letnia Holly O’Donnell, która zatrudniła się w 2012 r. w firmie StemExpress, będącej pośrednikiem pomiędzy klinikami aborcyjnymi a firmami, które używają szczątków wyabortowanych dzieci do swych badań. Myślała, że jej praca - określana oględnie mianem pobierania tkanek - polegać będzie na zwykłym pobieraniu krwi.

Holly nigdy nie zapomni pierwszego dnia w pracy. Szkoląca ją kobieta wzięła do ręki coś, co wyglądało na pojemnik z krwią. Wylała zawartość na sitko. To, co na nim pozostało, odkładała na talerz. - OK, to jest głowa, to jest ręka, to jest noga - stwierdziła, a następnie poprosiła nową pracownicę, by spróbowała wyciągać i rozpoznać kolejne części maleńkich ciał.

- Wziąłem szczypce. Zanurzyłam je w naczyniu. Pamiętam, jak chwyciłam nogę i… w momencie, jak ją podniosłam do góry, poczułam, jak śmierć i ból przeszywają moje ciało. Zemdlałam - wspomina Holly.

Jeden z pracowników pomógł jej wrócić do siebie, a drugi pocieszał ją, mówiąc: - Nie martw się. Wielu z nas tak ma. Niektórzy nigdy nie będą w stanie sobie z tym poradzić.

- W co ja się wpakowałam - myślała wtedy Holly.

Przez pół roku jej praca polegała na wynajdowaniu w klinikach aborcyjnych kobiet w ciąży, które spełniały określone kryteria, a następnie - tj. po aborcji – pobierała organy ich dzieci.

Holly O’Donnell twierdzi, że kliniki otrzymywały ustalony procent od wartości pobranych organów. Oznacza to, że działalność ta była nielegalna w myśl amerykańskiego prawa.

Holly stwierdziła nawet, że Planned Parenthood finansowo wykorzystuje kobiety, które tak naprawdę nie chcą aborcji.
Do jej opowieści dołączone jest nagranie dr Savity Ginde z kliniki Planned Parenthood w Denver. Widać, jak wyciąga ona części ciał nienarodzonych dzieci. A rozważając współpracę z firmą pośrednicząca w handlu ich organami, pani doktor stwierdza w końcu, że bardziej opłaca jej się pobierać opłaty za każdy organ z osobna niż przyjmować opłatę zryczałtowaną za całość szczątków dziecka.

O korzyściach z handlu organami nienarodzonych mówią w tym filmie także inne wysokie rangą przedstawicielki Planned Parenthood.

Dziennikarze śledczy, którzy 30 miesięcy pracowali nad tą sprawą, zapowiadają, że publikacja ich kolejnych materiałów potrwa jeszcze tygodnie, a może nawet miesiące. Human Capital - Episode 1: Planned Parenthood's Black Market in Baby Parts
The Center for Medical Progress
Zobacz poprzednie nagrania z ukrytej kamery:

 

 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • W temacie
  29.07.2015 21:16
  To jest horror, ale nam w Polsce dobrze znany z historii. W obozach zagłady było podobnie - najpierw "tylko" uśmiercano. Potem ktoś wpadł na pomysł, że można przecież wykorzystać dobytek ofiar, a nawet ich ciała. No i robiono mydło z tkanki tłuszczowej, abażury ze skóry i materace z włosów. Na szczęście dla ofiar transplantologia wtedy była w powijakach, bo by pewnie wycinano organy, żeby się nie "zmarnowały". Wszystko już było, tylko inaczej - jak mówi znane powiedzenie.
  doceń 6
 • Daniel
  30.07.2015 14:06
  Panie Boże!.Gdzie ty jesteś??.Czemu nie ''grzmisz''??.
  doceń 1
 • Adam2
  30.07.2015 21:41
  Czy wszyscy nie odpowiadamy przed naszym Bogiem -kobiety i mężczyżni, za zabójstwo swoich dzieci?

  Czy sami jesteśmy godni danego nam życia?

  Co powiemy Panu Bogu , gdy staniemy przed Nim na na Sądzie Ostatecznym?

  Dlaczego jesteśmy tak obojętni na zło- swoje i innych?
  doceń 0
 • Ikar
  03.08.2015 22:44
  Jak widać w tym przypadku, wystarczy, że nie ma Boga, a ludzie już sami urządzają sobie piekło.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama