Nowy numer 4/2019 Archiwum

Kredyt? Nie, dziękuję!

Decyzjom o zadłużaniu nie sprzyjają zawirowania polityczne i gospodarcze w kraju i Europie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

O 6,7 proc. spadł w czerwcu BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe obliczany przez Biuro Informacji Kredytowej. Oznacza to, że w ubiegłym miesiącu banki oraz SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,7 proc., w przeliczeniu na dzień roboczy, w porównaniu z czerwcem 2014 r.

Z danych BIK wynika, że od stycznia do maja 2015 r. cały sektor bankowy udzielił klientom indywidualnym kredytów hipotecznych (wyłączając kredyty powyżej 1 mln zł) o wartości 15,8 mld zł. To o 3,5 proc. mniej niż do maja 2014 r., kiedy wartość nowo udzielonych kredytów wyniosła 16,41 mld zł.

"Ze względu na możliwość zmiany u sterów władzy ludzie nie wiedzą, jakie decyzje niedługo będą zapadać w zakresie gospodarki, czy nie wpłyną one na ich możliwość obsługi zadłużenia. Niewykluczone, że po wyborach i wyjaśnieniu przyszłości Grecji w strukturach europejskich, apetyty na kredyty mieszkaniowe wzrosną" - ocenia dr Jacek Furga, przewodniczący komitetu ds. finansowania nieruchomości przy Związku Banków Polskich.

 

« 1 »

Zobacz także

 • ZwZ
  14.07.2015 09:15
  Jak wygląda manipulacja w mediach?

  Ma bardzo różne formy, wbrew temu,co niejeden myśli. Nie tylko jest to kłamstwo. Nie tylko jest to np. wybór negatywnych informacji o jednym a zatajanie dobrych, a o drugim na odwrót. Nie tylko są to insynuacje.

  Sprawdzoną i od dawna u nas stosowaną w telewizjach jest np. zestawianie informacji z osobą. Jak pokazują np. Kopacz, czy wcześniej Tuska, w dziennikach telewizyjnych, to w kontekście dobrych wiadomości. Jak pokazują opozycję, to w kontekście złych.

  Np. kiedyś oglądałem jakiś dziennik. Tuska pokazali w kontekście bardzo pozytywnych choć niepowiązanych informacji gospodarczych. A potem Kaczyńskiego też w kontekście niepowiązanych informacji, jedną z nich było ... morderstwo. I z czym potem kojarzył się konsumentom mediów Tusk? Ano z pozytywnymi informacjami. A z czym Kaczyński? Ano z negatywnymi, w tym morderstwem. Na kogo więc głosowali?

  A tutaj mamy podobną sytuację. Tytuł krzyczy: Kredyt? Nie, dziękuję!
  A na pierwszym miejscu nielubiana przez PO i cały establishment Kasa Stefczyka. Co zostanie więc w pamięci? Ano odrzucenie kredytu w Kasach Stefczyka?

  Czy to przypadek??? Pewnie taki sam, jak z Tuskiem i Kaczyńskim.
  doceń 5
 • dronnka
  14.07.2015 09:26
  A może ta lichwa choć trochę się wreszcie ukróci...
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy