Nowy numer 3/2019 Archiwum

Homozwiązki? Problem niszowy

Zaledwie kilkaset par jednopłciowych rocznie chciałoby w Polsce zalegalizować swój związek, informuje "Rzeczpospolita", powołując się na raport demografów z Uniwersytetu Łódzkiego.

Badacze oparli swoje wyliczenia na statystykach innych państw Europy Wschodniej, gdzie takie związki są dozwolone, jak Czechy, Słowenia czy Węgry. W 2014 r. w Czechach zarejestrowano 830 takich par, w Słowenii - 360, a na Węgrzech - 260.

Polska pod tym względem jest bardzo podobna do krajów naszego regionu i odsetek zarejestrowanych takich związków byłby pomiędzy Czechami a Węgrami, twierdzą łódzcy demografowie.

Ich szacunkami oburzone są środowiska LGBT, które razem ze Stowarzyszeniem Lambda przeprowadziły swoje badania w 2012 r. Wyszło z nich, że aż 70 proc. gejów i lesbijek (w Polsce zdaniem organizacji progejowskich to ok. 2 mln osób, ale dane te nie mają poparcia w żadnych badaniach i najprawdopodobniej są sfałszowane, by zwiększyć medialnie wrażenie, że homozwiązki to duży problem społeczny) chciałoby zarejestrować swój związek, a co druga osoba homoseksualna marzy o małżeństwie.

« 1 »

Zobacz także

 • oj
  07.07.2015 10:19
  No ale teraz takie właśnie mniejszości rządzą, niestety. W imię "demokracji" oczywiście...
  doceń 6
 • saherb
  07.07.2015 10:55
  Badacze zapomnieli o fakcie, że Polska jest liczniejszym krajem od małych Czech, Słowenii i Węgier. Więc i proporcje będą w Polsce odpowiednio większe. Co nie zmienia faktu, że legalizacja związków homoseksualnych to fanaberia i dyktatura mniejszości.
 • velario
  07.07.2015 19:21
  Redakcja GN mogłaby się wreszcie na coś zdecydować. Raz piszecie, że "problem jest niszowy", innym razem - że jego rozwiązanie w sposób korzystny dla par tej samej płci byłoby "ciosem wymierzonym w rodzinę". Jeżeli kilkaset par w skali całego kraju stanowi aż tak śmiertelne zagrożenie dla milionów tradycyjnych rodzin, to jak słaba musi być ich kondycja?
  doceń 3
 • Amaura
  08.07.2015 10:27
  Problem jest niszowy, ponieważ polskie społeczeństwo ma potrzeby niższego rzędu - przeżyć do pierwszego.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy