Nowy numer 4/2019 Archiwum

To ciepło, ta radość...

Ks. Federico Lombardi towarzyszył Papieżowi podczas trzynastogodzinnej podróży samolotem. Brał też udział w powitaniu Ojca Świętego na lotnisku w Quito i jego przejeździe do nuncjatury apostolskiej, gdzie po drodze witali go Ekwadorczycy.

„Zrobiły na mnie wrażenie – chociaż oczywiście tego się spodziewaliśmy – to ciepło i ta radość Ekwadorczyków przyjmujących Ojca Świętego, który jest odbierany jako Papież należący do rodziny, Papież bliski, który mówi do tych ludzi spontanicznie, w sposób prosty, ale konkretny. Już wieczorne powitanie na ulicach Quito pokazuje to, czego z pewnością doświadczymy w najbliższych dniach. To nie będzie spotkanie powierzchowne, ale naprawdę głębokie. Widać to w postawie ludzi, na ich twarzach, w uśmiechach i we łzach wzruszenia. Myślę, że Papież doskonale zna wspólnotowe doświadczenie «ludu» również w życiu wiarą, w przeżywaniu pobożności ludowej, w przekładaniu wiary na konkretną rzeczywistość życia codziennego. Te dni będą dla Franciszka i Ekwadorczyków doświadczeniem komunii pasterza z wielkim ludem, który go słucha i rozumie” – powiedział ks. Federico Lombardi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy