Nowy numer 3/2019 Archiwum

Machina Tour de France stanęła

Sędziowie zdecydowali o tymczasowym wstrzymaniu rywalizacji na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Tour de France. Powodem takiego werdyktu była duża kraksa, do której doszło ok. 80 km przed metą. Zawody wznowiono po kilkuminutowej przerwie.

W wypadku uczestniczyło około tuzina zawodników, w tym lider klasyfikacji generalnej Szwajcar Fabian Cancellara. W tym gronie nie było Polaków.

Z powodu obrażeń z rywalizacji wycofali się Holendrzy Tom Dumoulin (Giant) i Laurens Ten Dam (LottoNL) oraz Australijczyk Simon Gerrans (Orica Greenedge), a także Francuz William Bonnet (FDJ).

Neutralizacja wyścigu była konieczna, ponieważ personel medyczny przeznaczony do obsługi rywalizacji pomagał poszkodowanym i brakowało pojazdów ubezpieczających pozostałych uczestników.

Trasa trzeciego etapu prowadzi z miejscowości Anvers do Huy w Belgii i liczy prawie 160 km.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy