Nowy numer 3/2019 Archiwum

61,31 proc. Greków na "nie"

Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła 62,5 procent.

61,31 proc. uczestników referendum w Grecji ws. warunków zagranicznej pomocy zagłosowało na "nie", a 38,69 proc. głosujących poparło te warunki - podało w poniedziałek nad ranem greckie MSW po przeliczeniu wszystkich głosów.

MSW poinformowało także na swej stronie internetowej, że frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła 62,5 proc.

Do głosowania na "nie" zachęcał lewicowy rząd Aleksisa Ciprasa. Zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników referendum premier Grecji oświadczył, że jego kraj nadal jest gotowy do przeprowadzenia reform, ale pilnie potrzebuje inwestycji i restrukturyzacji zadłużenia.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał na wtorek szczyt przywódców krajów strefy euro w sprawie Grecji.

Na zwycięstwo w greckim referendum przeciwników zaciskania pasa znacznymi spadkami zareagowały w poniedziałek rano giełdy w Tokio i Sydney.

« 1 »

Zobacz także

 • Fryderyk
  06.07.2015 09:03
  To za "Kapitana Corellego".
  doceń 0
 • BuryPies
  06.07.2015 12:24
  Grecy powiedzieli nie. I co teraz? Mają do spłacenia kupę kasy. Nikt już im nie da pieniędzy. I co teraz? Z czego sfinansują emerytury, budowę dróg i infrastruktury? Z czego sfinansują administrację? Jak wg Greków ma teraz wyglądać ich codzienne życie? Uważają, że turyści im załatwią wszystko?
  Do Grecji przyjeżdża coraz mniej osób bo są kraje ciekawsze i coraz tańsze, a przy tym coraz bardziej dostępne. Weźmy np. Dominikanę. Ceny niskie jak nigdzie, pogoda zawsze pewna, a przy tym można tanio polecieć.
 • OKO
  06.07.2015 13:53
  Do BuryPies - chłopie ogarnij się na siłę prokurujesz problem tam gdzie go nie ma!
  Pożyczyłeś Grekom forsę i nie oddali - TO TWÓJ PROBLEM!
  Grek już o tym nie pamięta, wieczorem wyjdzie na ulicę pogra w gry, wypije winko i cześć - robi tak od wieków - widziały gały co brały! Możesz taniej spędzić urlop w Tunezji, Algierii, Egipcie - wymieniać dalej?
  Węgry nie chciały takiej forsy jak Grecy i co się działo i nadal dzieje? Orban wrogiem Europy nie bierze forsy z FUE, nie pożyczył też jest nie dobry a w dodatku jest "kanibalem" (straszny typ).

  Anglia - co tu dłużej gadać? UE to Niemcy i Francja i ich biznesy, pomysły na kasę i WŁADZĘ.
  Polakom UE po 60 latach komuny jawiła się jak EDEN. A to jest zwykłe dymanie człowieka. Polska w 93% medialnie przejęta przez Niemcy i Francję co ma "głosić" a tych co o tym mówią jak oceniać?

  Zrozumiałeś BuryPies czy nic nie dotarło?
  doceń 0
 • Jacek
  06.07.2015 14:28
  Dlaczego reformy nazywamy zaciskaniem pasa, a nie ograniczeniem marnotrawstwa?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy